Kuličky z hliníkové fólie přidané do myčky zajistí lesk příborů a nádobí

Hliníková fólie, známá jako alobal, má v kuchyni všestranné využití a je dobré mít nějakou roli vždy doma. Nejčastěji se používá k balení potravin, ale ukazuje se, že využití najde i při mytí nádobí. Ačkoliv to může znít neuvěřitelně, hliníková fólie zajistí zářivě lesklé a čisté příbory.

Skvrny na nádobí z myčky

Myčka je velmi výhodnou vymožeností pro ty, kteří neradi myjí špinavé talíře, hrnky a příbory ručně. Myčka však často nedosáhne takových výsledků, se kterými bychom byli spokojeni. Toto se týká hlavně příborů. Ulpívá na nich šedý povlak a kapky vody tvoří nevzhledné skvrny. S podobným problémem se setkáváme i u sklenic a talířů.

Doporučený článek:  Vejce je důležité vařit správný počet minut. Jinou dobu potřebují vejce nahniličko, natvrdo i naměkko

Příbory se nevyčistí ani po použití těch nejúčinnějších mycích prostředků. Právě v tomto okamžiku do hry vstupuje hliníková fólie. Díky jednoduchému triku budou příbory po vytažení z myčky lesklé a na zbytku nádobí se již neobjeví skvrny a šmouhy. Jde o prověřenou metodu, která opravdu funguje.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak fólie funguje

Pro dosažení výsledku dokonale lesklého nádobí v myčce vytvarujte ze dvou větších kousků hliníkové fólie dvě kuličky a vložte je do myčky. Přidejte mycí přípravek, který běžně používáte k mytí. Nechte kuličky volně se v myčce pohybovat. Zapněte potřebný program a už jen čekejte, až se vše dokončí. Již více nebudete muset nádobí po vytažení z myčky leštit.

Doporučený článek:  Čajem nepohrdnou ani zahradní rostliny. Hortenzie, azalky i růže pokvetou jako o závod

Hliníková fólie během programu reaguje s chemikáliemi, které jsou obsaženy v mycí tabletě či prášku. Dochází tím k oxidačnímu procesu, který zajistí dokonale čisté a lesklé nádobí. Metoda je naprosto spolehlivá a nemusíte se obávat, že by kuličky z fólie poškrábaly talíře, skleničky nebo příbory. Šmouhy se netýkají jen nádobí vytaženého z myčky. Někdy je i po ručním mytí třeba leštit. Zabráníte tomu tak, že příbory zabalíte do alobalu a vložíte do horké vody s jedlou sodou.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/kitchens/using-aluminum-foil-in-the-dishwasher
.

Doporučené články