Káva po ránu je oblíbená. Jiný nápoj tělo ale nabudí mnohem lépe

Pohár vody s citronem působí blahodárně na celé tělo. Pokud ráno vypijete jednu sklenici vody s citronem na lačný žaludek, nastartujete tak svůj organismus mnohem lépe než šálkem kávy. Vaše tělo potřebuje po celé noci velkou dávku hydratace, a takto mu to můžete snadno dopřát.

Voda s citronem a hubnutí

Pohár teplé vody s citronem, který se pije každý den ráno, podporuje hubnutí – o této vlastnosti jste už jistě slyšeli i vy. Výzkum citronové vody je však omezen a v této věci se týká spíše studií o vodě bez jakýchkoli přísad. Ve všech provedených studiích vědci došli k závěru, že lidé, kteří pili vodu před jídlem, jedli méně než ti, kteří před jídlem nevypili ani kapku. V jiném případě voda zase urychlila metabolismus.

Odborníci na výživu zdůrazňují, že správná hydratace je důležitá pro udržení zdravé tělesné hmotnosti. Není pochyb ani o tom, že sklenice vody s citronem je určitě lepší volbou než ovocné šťávy nebo slazené sycené nápoje, hlavně pro ty, kteří se snaží udržet si štíhlou linii. Samotná citronová šťáva nemá výrazný vliv na hmotnost. Nezapomeňte také, že voda s citronem není kouzelný nápoj, díky kterému ztratíte nadbytečné kilogramy.

Doporučený článek:  Hubnutí nemusí být fádní. Chutné kombinace na talíři rozpumpují metabolismus
Zdroj obrázku: Freepik

Snižuje tlak a podporuje trávení

Předpokládá se, že pití vody s citronem před jídlem může podpořit trávení. Tento nápoj má stimulovat peristaltiku střev, tedy střevní pohyby, které sunou nestrávené zbytky potravy směrem ke konečníku. Citronová voda stimuluje také sekreci trávicích enzymů. Voda s citronem však nebude vhodná pro lidi s refluxní chorobou a žaludečními vředy.

Citronová voda obsahuje stopové množství několika minerálů, které mohou být prospěšné pro udržení krevního tlaku pod kontrolou. Obsah vápníku a draslíku může pomoci snížit tlak. Pití této vody sníží také riziko ledvinových kamenů. Citrony jsou bohaté na antioxidanty – sloučeniny, které neutralizují působení kyslíkových volných radikálů, které poškozují pokožku. Takže voda s citronem zlepšuje také stav pokožky.

Zdroj: https://lajollamom.com/drink-warm-lemon-water-in-the-morning/
.

Doporučené články