Některé kombinace potravin zpomalí hubnutí a vedou k dalším kilům navíc

Pokud jíte zdravě a přemýšlíte o kaloriích, a přesto přibíráte, je dost možné, že někde děláte chybu. Ukazuje se, že pro krásnou postavu je důležité nejen množství a kalorický obsah konzumovaných jídel, ale také vhodná kombinace různých potravinářských výrobků.

Sladké nápoje a hamburger

Sladké nápoje a hamburgery mohou přispívat k nadváze, ale ukázalo se, že dohromady jsou pro naši postavu ještě škodlivější. Studie týmu Dr. Shanona Caspersona, zveřejněná v BMC Nutrition, ukázala, že kombinace nápojů slazených cukrem a jídel bohatých na bílkoviny zpomaluje metabolismus tuků o 8 procent.

Doporučený článek:  Léčivé účinky jablečného octa jsou známy od starověku. Při správném užití tělu jenom prospěje

Ve formě tuku tak člověk získá asi 1/3 dalších kalorií dodávaných se slazeným nápojem. Kombinace slazeného nápoje s hovězím masem obsaženým v hamburgerech nebo jiných hovězích pokrmech nebo například s tuňákovým salátem narušuje energetickou rovnováhu těla a vede k větší akumulaci tuku v těle.

Zdroj obrázku: Freepik

Kaše s mlékem a ovocem

Určitě jste už vícekrát slyšeli, že ovesná kaše je bohatým zdrojem vlákniny a jde o zdravé jídlo, které dodává energii po celý den. Mezitím se ukázalo, že pokud ji zkombinujete s mlékem a čerstvým nebo sušeným ovocem, které obsahuje mnoho uhlohydrátů, stoupne v těle prudce hladina inzulínu, který se snaží zbavit přebytečných cukrů dodávaných s jídlem, takže je začne plnit do kosterních svalů, jater a tukové tkáně — místo toho, aby klesala, bude dále růst.

Doporučený článek:  Skyr je výborným zdrojem vápníku a bílkovin. Sáhnout po něm mohou sportovci i lidé na dietě

Samotný alkohol obsahuje mnoho kalorií, které se mohou hromadit ve formě tuku. Proto se lidem na dietě nedoporučuje. Někdy však existuje zvláštní příležitost nebo touha po pití. Pokud pijeme alkohol, stojí za to pamatovat si, že bychom neměli moc jíst. Za trávení alkoholu jsou v 95 procentech zodpovědná játra, a protože tělo zachází s alkoholem jako jedem, dává mu přednost při metabolismu. Jinými slovy, máme-li v těle alkohol, naše játra se ho nejprve snaží rozebrat, což znamená, že všechny ostatní potraviny, které jíme, se ukládají ve formě tuku.

Zdroj: https://food.ndtv.com/food-drinks/weight-loss-diet-7-food-combinations-that-may-be-making-you-gain-weight-3013716
.

Doporučené články