Naše játra detoxikují náš organismus, my vám poradíme jak detoxikovat játra

Játra jsou v našem těle životně důležitá. Je to hlavní orgán látkové přeměny, produkuje žluč, čímž pomáhá trávení a produkuje některé hormony. K tomu aby správně fungovala je dobré játra občas detoxikovat.

Zažeňte podzimní únavu čistými játry

Býváte-li na podzim unavený, letargický nebo máte velkou chuť na sladké, může za to právě zanesená játra. Pokud jsou vaše dlaně červené, studené a potí se, nebo máte nažloutlý spodek jazyka, to jsou také příznaky toho, že byste se měli zamyslet nad očistou jater. Během roku se do jater může dostat množství toxinů, pro to je dobré očistu provádět alespoň jednou za rok. Mohou to být toxiny z jídla, například různé polotovary. Přehnané množství cukru, nebo různé léky. S detoxikací nám nejlépe pomohou bylinky.

Doporučený článek:  „Jak může být maso levnější než sýry, připadám si jak honorace“, krčím rameny při nákupu v supermarketu

Měli bychom se vyhýbat alkoholu, mastným a těžce stravitelným jídlům a sladkostem. Měli bychom jíst častěji, ale v menších porcích. Také je dobré, abychom na určitou dobu snížili příjem bílé mouky a bílému cukru. Měli bychom také snížit příjem množství soli v jídlech. Přiměřená dávka soli je přibližně 6 gramů na den. Naopak bychom měli zvýšit příjem vlákniny, syrového ovoce a zeleniny. Dobré jsou také jogurty s živou kulturou. Ty posilují střevní flóru a tím poněkud odbřemení fungování jater.

Doporučený článek:  Nechuť k jídlu může provázet řadu nemocí. Úprava jídelníčku předejde nepříjemným následkům

Na které bylinky se můžeme obrátit

Pampeliška je skvělá pro zbavování se toxinů z těla, čistí játra a má diuretické účinky. To znamená, že obsahuje látky, které napomáhají vylučování tekutin z těla a tím nám pomohou odstranit škodlivé látky. Pampelišku můžete přijmout ve formě čaje nebo extraktu. Dalším skvělým pomocníkem je bodlák mariánský. Ten dokáže stimulovat buňky k regeneraci, takže pomůže vašim játrům k rychlejšímu zotavení po užívání léků. Můžete si přidat mleté ​​semínka k jídlu nebo zakoupit hotový bylinný přípravek.

Doporučený článek:  Skoncujte s nespavostí jednou provždy. Tyto produkty vám popřejí dobrou noc

Řepíkový čaj je plný vitamínů, pomáhá zbavit se žluči a podporuje činnost jater. Můžete si klidně dopřát i dva šálky denně. Pokud máte rádi jemnější bylinky, můžete zkusit i heřmánek, čaj z jeho květu je velmi chutný a má také příznivé účinky pro náš organismus. Obsahuje velké množství antioxidantů, takže při detoxikaci je velmi nápomocný. Pijte pravidelně minimálně dva šálky těchto bylinkových čajů a vaše játra vám za to určitě poděkují.

Zdroj: https://www.lifeextension.com/wellness/lifestyle/liver-detox
.

Doporučené články