Olej ve dřezu dokáže způsobit kalamitu i výborně pomoci. Záleží, jak se použije

Olej je produkt, který máme spojený především se smažením. Je to způsob přípravy jídel, který není příliš zdravý, i když záleží na tom, který olej použijete. Kokosový olej ale můžete přidávat také do dezertů nebo si z něj vytvořit kosmetický prostředek. Mimo to pomůže také při jiné činnosti – dokonale vyčistí dřez od nečistot, které se na něm snadno usazují.

Mějte dřez čistý a připravený, pozor na ucpaný odpad

Do dřezu většinou vyléváme zbytky kávy nebo čaje, sem tam se objeví také zbytky jídel. Bohužel to není vhodný způsob, jak zbytky jídel odstranit, protože se může snadno ucpat odpad. Olej ze smažení byste měli vylévat do zvláštní nádoby, kterou pak vyhodíte do určeného kontejneru. Pokud se vám povede dřez zašpinit, pomocí kokosového oleje získá znovu čistotu a lesk.

Doporučený článek:  Sušení hub v troubě je jednoduchý proces

Špinavý dřez nevypadá dobře, navíc pokud jsou na něm skvrny. Na internetu najdete spoustu domácích prostředků, jak ho vyčistit. Na odolnou špínu můžete použít ocet, který nalijete na celou noc do dřezu a ještě zasypete jedlou sodou. Ráno pak už stačí jen voda a houbička. Domácí směs bude skvěle působit a dřez bude zářit čistotou. Zbavíte se tím i skvrn, které na dřezu byly delší dobu.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete využít různé druhy oleje

Použít ale můžete také jiné prostředky. Mezi ty méně známé patří slunečnicový olej. Jestliže ho máte spojený pouze s tím, že sám dělá mastné skvrny, nenechte se zmýlit. Je to účinný prostředek na čištění dřezu. Hodí se především na granitové nebo tmavé dřezy. Můžete použít i kokosový, ale také další druhy oleje, jako je řepkový nebo slunečnicový.

Doporučený článek:  Kávová sedlina najde využití na zahradě, v domácnosti i při péči o pleť

Nejdříve dřez opláchněte vodou, poté na houbičku naneste olej podle výběru. Otřete povrch, který tím zároveň naimpregnujete. Použitý olej pak nevylévejte do dřezu, ale pouze dřez vyčistěte na povrchu houbičkou nebo hadříkem. Jestli chcete nechat olej působit, můžete ho vyčistit večer a ráno jen opláchnout teplou vodou.

Zdroj: https://www.hcsupplies.co.uk/help-and-ideas/how-to-clean-a-kitchen-sink-a-complete-guide/
.

Doporučené články