Jak pečovat o orchideje bez umělých hnojiv? Pomůže vám obyčejná banánová slupka

Pouhé zalévání orchideje vodou nestačí k tomu, aby rostlina získala všechny potřebné živiny. V zahradnictví můžete sehnat nejrůznější přípravky, které ale ne vždy zaručí optimální výsledek. Zkuste raději vsadit na přírodní metody péče o orchidej. Přitom snadno zužitkujete třeba zbytky ze snídaně – zejména banánovou slupku.

Jak působí banánová slupka na orchideje?

Obvykle po oloupání ovoce putuje jeho slupka rovnou do koše. Milovníci pokojových rostlin by tento zvyk rozhodně měli změnit, protože díky slupce od banánu získáte jednoduché, levné a účinné domácí hnojivo pro orchideje.

Doporučený článek:  Světová zdravotnická organizace varuje: alobal je vážnou hrozbou. Vyhoďte ho ihned z kuchyně

Proč banánové slupky fungují? Jsou bohatým zdrojem cenných živin, včetně fosforu, draslíku, hořčíku, vápníku a síry. Díky těmto živinám můžete snadno posílit kořeny rostliny, mobilizujete ji k růstu a podpoříte ochranu proti škůdcům.

Zdroj obrázku: Freepik

Banánový čaj na zálivku orchidejí

Tento „čaj“ připravíte velmi snadno. Slupku nakrájejte na malé kousky a nechte je vysušit v troubě. Poté je rozdrťte v mlýnku nebo mixéru. Jednu polévkovou lžíci prášku nasypte do sklenice horké vody a nechte rozpustit. Jakmile vychladne, použijte tento čaj k zalití orchideje.

Doporučený článek:  Polská novinářka radí, na co dát pozor při nákupu jahod v obchodě

Jak připravit odvar z banánů?

Ujistěte se, že máte po ruce tři banánové slupky. Vložte je do velké zavařovací sklenice a zalijte dvěma litry teplé převařené vody. Uzavřete a odložte na dva až tři dny na tmavé místo a nechte odpočívat při pokojové teplotě. Po uplynutí této doby sceďte tekutinu přes gázu nebo přes cedník. Tekutinu nalijte do plastové lahve a poté ji použijte vždy pro zalévání orchideje.

Banánové slupky v květináči s orchidejí

Pokud nechcete připravovat banánový odvar, můžete banánovou slupku vložit přímo do květináče. Podpoří růst a sama se také po čase rozloží. Zkuste tento snadný trik a sami velmi brzy uvidíte, jak se orchidejím bude dařit a jak krásné květy budou mít.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/how-deep-clean-house-13771617.html
.

Doporučené články