Hubnutí je se šálkem dobrého čaje příjemnější. Zelený i červený mají rozhodně co nabídnout

Čaj patří mezi nejoblíbenější nápoje na světě, o svou popularitu mezi lidmi bojuje nejčastěji s kávou. Kromě výtečné chuti vyniká čaj blahodárnými látkami a antioxidanty, mimo jiné také látkami, které podporují metabolismus a hubnutí. Mezi takzvanými „hubnoucími čaji“ jsou nejoblíbenější červené a zelené. Jaký je účinnější a proč?

Zelený omlazuje a zklidňuje

Zelený čaj je pokladnicí velmi ceněných látek s mnoha účinky. Především jeho pití má zklidňující efekt a podle odborníků zlepšuje funkci mozku i stav pokožky, k tomu má anti-‍aging vlastnosti. Pití nápoje z Dálného východu je známé už po mnoho staletí a jeho konzumace je nadmíru prospěšná, protože obsahuje vitamíny C, E, K a skupiny B, aminokyseliny, třísloviny, katechiny a přírodní polyfenoly, z minerálů pak draslík, mangan, zinek, fluor nebo vápník. Napomáhá fungování oběhového systému, k tomu podporuje trávení a proces hubnutí, umí předcházet vzniku celulitidy. Vhodné je používat sypaný typu japonského gyokuro nebo Sencha Uchiyama, případně matcha.

Doporučený článek:  Vyvážený jídelníček tělu poskytne všechny důležité živiny a nabízí různorodost
Zdroj obrázku: Freepik

Červený likviduje toxiny a zabraňuje stárnutí

Podle tuzemských metodik označení červený čaj neexistuje a může jít o klamání spotřebitele, každopádně jedná se o červené druhy, které se prodávají pod názvem pchu-‍er. Tento druh čaje nepatří mezi neoblíbenější, ale má blahodárné účinky na zdraví, zejména likviduje toxiny v těle, snižuje dopady oxidačního stresu, má anti-‍aging a antioxidační vlastnosti. Pití červeného čaje pomáhá snížit cholesterol, harmonizuje krevní tlak a posiluje imunitu. Je ceněný při hubnutí, protože zrychluje trávení a detoxikuje tělo. Věhlasný je pro tyto účely pchu-‍er z čínské provincie Yunnan.

Doporučený článek:  Ořechy jsou výbornou a zdravou svačinkou. Ne za všechny ale naše zdraví poděkuje

Červený, nebo zelený?

A podle čeho vybírat, když chcete shodit pár nadbytečných kilogramů? Oba druhy zesilují proces hubnutí a podporují spalování tuků. U červeného čaje je efekt zesílený, protože zrychluje metabolismus více, na druhou stranu zelený bývá u spotřebitelů oblíbenější, protože má jemnější chuť. Zelený čaj rovněž harmonizuje hladinu cukru v krvi a zmenšuje pocity hladu nebo chuti k jídlu.

Zdroj: https://www.healthifyme.com/blog/teas-for-weight-loss/
.

Doporučené články