Hubněte s vůní oblíbených bylinek. Přirozeně zrychlí metabolismus a ulehčí celému tělu

Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit přebytečných kilogramů. Jednou z možností jsou také bylinky, které nahradí chemické léky na hubnutí. Jaké bylinky přirozeně podporují metabolismus, snižují chuť k jídlu a působí pozitivně na celý organismus? Nejedná se o žádné složité a drahé bylinky. Navíc získáte přirozený způsob, jak podpořit své hubnutí.

Byliny pro zrychlení metabolismu

V první řadě byste měli užívat bylinky na zrychlení metabolismu. To je základem pro úspěšné hubnutí. Pomalý metabolismus nejčastěji způsobuje nedostatek vlákniny ve stravě, nepravidelné stravování nebo věk. Podpořit ho můžete pomocí bylinek, jako je máta, pampeliška, šalvěj nebo řebříček. Šalvěj by neměli konzumovat lidé s chronickou gastritidou.

Byliny pro potlačení chuti k jídlu

S hubnutím vám ale pomohou také byliny, které potlačí chuť k jídlu. Díky tomu můžete hlavně na začátku dosáhnout uspokojivých výsledků. Musíte se ale hlídat, jinak přijde jojo efekt. Pro snížení chutí na sladké a slané můžete využít bylinné infuze z moruše bílé, podbělu nebo lněného semínka. Lněné semínko navíc obsahuje hodně vlákniny, takže pomůže nastartovat také metabolismus.

Doporučený článek:  Odvar z bobkových listů trumfne svými účinky drahé léky. Bolest kloubů a pupínky budou minulostí
Zdroj obrázku: Freepik

Byliny pro detoxikaci organismu

Problémy s hubnutím mohou být způsobeny také hromaděním toxinů v těle. Z tohoto důvodu byste se měli postarat také o pravidelnou detoxikaci organismu. Účinným způsobem můžete dosáhnout detoxikace díky bylinkám, jako je kopřiva, přeslička rolní, čistec, zlatobýl nebo petržel. Zkusit ale můžete také pití zeleného čaje, který má úžasné antioxidační vlastnosti.

Byliny pro rychlejší spalování tuků

Poslední důležitou kategorií je spalování tuků. Bez toho jednoduše nezhubnete. Musíte samozřejmě pravidelně cvičit, ale některé byliny mohou tento proces urychlit. Pro tyto účely jsou nejlepší nálevy a nápoje z kurkumy, kajenského pepře nebo guarany. Všechny podporují trávení, urychlují metabolismus a zabraňují ukládání tuků v těle.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/weight-loss-herbs
.

Doporučené články