Hřejivé krémy a polévky zasytí a potěší chuťové pohárky

Jak listy mění barvy a panuje svěží podzimní vzduch, není nic lepšího než teplá miska polévky, která uklidní duši a uspokojí vaše chuťové pohárky. Podzim je ideální období k prozkoumání široké škály vydatných a chutných polévek, které vytěží maximum z bohaté úrody sezóny.

Dýňová polévka

Začněme podzimní klasikou – polévkou z máslových dýní. Bohatá, sametová textura této polévky je ztělesněním podzimní pohody. Pečená máslová dýně, cibule a česnek se spojují s nádechem hřejivého koření, jako je muškátový oříšek a skořice, a vytvářejí symfonii chutí, která rozezpívají vaše chuťové pohárky.

Doporučený článek:  Nejpopulárnější polévky světa, které stojí za to ochutnat

Krémová bramborovo-pórková polévka

Krémová bramborovo-pórková polévka je dalším nadčasovým oblíbencem, který je ideální na podzim. V této polévce se snoubí zemitost brambor a jemná sladkost pórku, výsledkem je sametově jemná směs, která vás zahřeje zevnitř. Podávejte s křupavou slaninou nebo pažitkou pro další vrstvu chuti.

Zdroj obrázku: Freepik

Rajčatová polévka s bazalkou

Přestože jsou rajčata obvykle spojována s létem, stále si můžete jejich živou chuť užívat až do podzimu s uklidňujícím rajčatovo-bazalkovou polévkou. Kombinace zralých rajčat a voňavé bazalky, smíchaná do krémové dokonalosti, je uklidňující volbou pro milovníky polévek.

Doporučený článek:  Při přípravě vývaru vznikají často zbytečné chyby

Kuřecí polévka s divokou rýží

Pro vydatnější variantu, která vás zasytí za chladných podzimních večerů, vyzkoušejte kuřecí polévku a divokou rýži. Křehké kousky kuřete, zemitá divoká rýže a směs zeleniny vařte ve slaném vývaru, který je výživný i lahodný.

Batátovo-jablečná polévka

Sladké brambory a jablka jsou podzimní superhvězdy, a když je spojíte do polévky, stane se kouzlo. Polévka ze sladkých brambor a jablek je sladký, slaný a lehce pikantní požitek. Přirozená sladkost těchto ingrediencí spolu s nádechem teplého koření, jako je skořice a muškátový oříšek, z ní dělá perfektní podzimní vychytávku.

Zdroj: https://www.southernliving.com/food/dish/soup/creamy-fall-soups
.

Doporučené články