Holdování pivu si vybere na těle nevratnou daň. Alkohol není jediný důvod

Pivo v malé míře může být pro naše zdraví rozhodně prospěšné. Pití nadměrného množství zlatavého moku může způsobit nejen pivní břicho, ale také nebezpečný otok mozku. Hyponatremie je porucha elektrolytů, která je typická vysokým nedostatkem sodíku v těle. Tomu jsou vystaveni hlavně sportovci, děti a lidé s chronickým průjmem. Nadměrná konzumace piva může vést k vážným zdravotním problémům, které budou mít nevratné následky.

Počáteční příznaky hyponatremie

Hyponatremie se často vyznačuje tzv. pivním potem. Tato porucha postihuje kromě sportovců a dětí také jedince, kteří pijí hodně piva. V důsledku nadměrné konzumace tohoto nápoje chudého na elektrolyty klesá hladina sodíku a stoupá hladina vody v těle. Kvůli tomu se tělo začne více potit. Mezi další příznaky patří nevolnost, závratě, potíže se soustředěním nebo zmatenost.

Doporučený článek:  Jeden kus za 30, tři za 100. Prodejce vysvětlil důvod nelogické tvorby cen

Pociťovat můžete také bolesti hlavy a v těžkém průběhu také záchvaty a ztrátu vědomí. Všechny tyto příznaky jsou nepostřehnutelné, protože je často přikládáme právě konzumaci většího množství alkoholu. Pokud sodík v těle hodně klesne, může dojít k edému mozku, těžké kýle mozkového kmene, kómatu, nebo dokonce ke smrti.

Zdroj obrázku: Freepik

Měli byste přestat pít pivo?

Hodně lidí to neuslyší rádo, ale možná je nejlepší čas přestat pít pivo. Jedno, dvě nebo tři piva jednou za čas pro vás nepředstavují zdravotní riziko. Pivní pot se vyskytuje jen zřídka. Ohroženi jsou lidé, kteří konzumují pivo pravidelně a dlouhodobě. Jestli nepijete pivo každý den, nemusíte se ničeho obávat.

Doporučený článek:  5 důvodů pro zařazení sledě do jídelníčku: málokterá ryba je tak nabitá zdravím

Nadměrné užívání alkoholu není z dlouhodobého hlediska zdravé, ať zvolíte jakýkoli druh nápoje. Červené víno má na tělo také pozitivní vliv, ale pouze v malém množství. To samé platí také pro pivo. Jestli ho pijete jen jednou za čas při grilování s přáteli, nemusíte se ničeho bát a zlatý mok si můžete s klidným srdcem vychutnat.

Zdroj: https://www.livestrong.com/article/509506-bad-effects-of-beer/
.

Doporučené články