Hnojivo z bramborových slupek je vhodné pro zeleninu a ovoce

Pečujete o své květiny a plodiny, ale výsledky pořád nejsou takové, jaké očekáváte? Pokud chcete, aby byly vaše rostliny silné a plné květů, ovoce a zelenina měly vyšší výnosy, připravte si toto osvědčené hnojivo z bramborových slupek. Funguje mnohem lépe než většina chemikálií.

Jaký vliv mají bramborové slupky na rostliny?

Bramborové slupky obsahují celou řadu důležitých vitamínů a minerálů. Obsahují draslík, který je stavebním kamenem pro provádění fotosyntézy a distribuci živin do všech částí rostlin. Použitím bramborových slupek chráníte rostliny před nejrůznějšími chorobami. Podporují silnější vzrůst rostlin, bohaté kvetení a lepší výnosy plodů. Brambory také obsahují fosfor stimulující vývoj kořenů. Škrob se podílí na tvorbě humusu a rychlém klíčení semen. Dále obsahují vlákninu a vitamíny A, B, E.

Doporučený článek:  Všechny součásti myčky potřebují pravidelné čištění. Spotřebič bude pracovat déle a lépe
Zdroj obrázku: Freepik

Jak připravit účinné hnojivo z bramborových slupek?

Připravte si jednoduché hnojivo. Slupky stačí vložit do hrnce, zalít vroucí vodou v poměru 1 : 10 a nechat vychladnout. Takto připravené hnojivo sceďte. Hnojivem zalévejte květiny, plodiny i pokojové rostliny jednou za 3 až 4 týdny.

Další využití brambor v zahradě

  • Vařená bramborová voda – Uvařenou neosolenou vodu z brambor, která vám zůstala v hrnci, slijte. Během tepelného zpracování se do vody z brambor uvolňuje škrob a mikroelementy, které stimulují mikroorganismy žijící v substrátu. Před použitím nechte vodu zcela vychladnout.
  • Pokrytí půdy slupkami – Slupky jsou vysoce cenné. Nevyhazujte je do odpadkového koše. Poslouží jako hnojivo pro rybíz, maliny a další bobuloviny. Slupky najemno nakrájejte a umístěte přímo na zem kolem rostlin.
  • Připravte kompost – Ze slupek je také výborný kompost. Dříve než je na kompost odložíte, nejdříve je důkladně vysušte. Proces vytvoření zdroje energie trvá 3–4 roky. Tuto dobu neurychlujte. Hrozí šíření škůdců a chorob, které se živí nestříkanými bramborami. Nechtěně tak uškodíte přihnojeným plodinám.
Zdroj: https://idahopotato.com/dr-potato/can-i-use-potatoes-as-fertilizer
.

Doporučené články