Červená řepa stále dokáže překvapit. Je tajným lékem, který vyžene nachlazení z těla

Červená řepa patří mezi nejzdravější druhy zeleniny na světě. Pravidelná konzumace této zeleniny v zimě posílí váš imunitní systém. Mnoho lidí ale zapomnělo na to, že ji lze použít také proti kašli. Sirup z červené řepy je zapomenutým lékem našich babiček, který byste měli vyzkoušet. Během chvilky se zbavíte kašle, chrapotu, posílíte imunitu a pomůže vám v boji s infekcemi.

Jedinečné vlastnosti červené řepy

Červená řepa je velmi zdravá, protože obsahuje nespočet vitamínů a minerálů. Obsahuje vitamíny skupiny B včetně kyseliny listové, vitamín C, E a K, draslík, železo, vápník, hořčík, sodík, zinek, měď, mangan a selen. Obrovskou výhodou je, že navíc obsahuje také hodně antioxidantů, které chrání tělo před volnými radikály.

Doporučený článek:  Hroznové víno prodlužuje život. Díky jeho unikátnímu složení klesá riziko demence i rakoviny

Červená řepa je jedinečná zelenina, která vám může pomoci s mnoha zdravotními problémy. Červená řepa se doporučuje pro snížení krevního tlaku, cholesterolu a rizika kardiovaskulárních onemocnění. Stejně tak se doporučuje při anémii. Využít ji můžete i pro podporu imunitního systému. A úžasný vliv má na trávicí systém a pro snížení rizika vzniku rakoviny tlustého střeva.

Zdroj obrázku: Freepik

Recept na sirup z červené řepy

Sirup z červené řepy si můžete připravit dvěma způsoby: směs může být zahřátá, nebo ne. Dnes se podíváme na první metodu. Na sirup potřebujete jen dvě suroviny, a to červenou řepu a cukr (nebo med). Z medu je nejlepší lipový, medovicový nebo pohankový. Červenou řepu oloupejte a nastrouhejte na jemném struhadle nebo rozmixujte. Přidejte dvě lžičky cukru nebo medu.

Doporučený článek:  Úsporné recepty, na kterých si pochutná celá rodina

Vše důkladně promíchejte a duste po dobu 20 minut. Směs nesmíte přivést k varu, jinak ztratí své vlastnosti. Sirup můžete používat několikrát denně. Při dráždivém a přetrvávajícím kašli i každou hodinu. Pro posílení imunity vám postačí maximálně čtyři čajové lžičky denně. Červená řepa je zcela bezpečná, takže ji můžete podávat i malým dětem.

Zdroj: https://nutritiouslife.com/recipes/beet-syrup/
.

Doporučené články