Detoxikace tělu uleví a dodá mu ztracenou energii. Ovocné šťávy jsou ideální volbou

Některá období jsou velmi náročná. Určitě mezi ně patří i teplé měsíce, kdy chce mnoho lidí detoxikovat své tělo a připravit ho na všechny výzvy. Diety, hubnutí, cvičení a zdravá strava jsou velmi skloňovanými tématy. My vám ukážeme, jaké šťávy si doma můžete vyrobit, abyste získali co nejvíc vitaminů a minerálů a vaše tělo se dostalo do kondice. Jejich výroba není náročná a navíc zkombinujete spoustu zdravé zeleniny.

Šťávy si můžete udělat pomocí odšťavňovače

Pokud jste milovníkem ovocných nebo zeleninových šťáv, rozhodně vám v domácnosti nechybí kvalitní odšťavňovač. Můžete si s jeho pomocí vyrobit různé druhy, navíc díky tomu udržíte v ovoci spoustu vitaminů i minerálů. Dávejte ale pozor na to, že šťávy mohou obsahovat i slupky, ve kterých se ukrývá další množství látek, které jsou pro naše tělo prospěšné.

Doporučený článek:  Domácí banánový chléb je ohromně jednoduchý, zdravý i výborný zároveň. Upečený je během chvíle

Jaké šťávy tedy můžete pít, abyste pročistili své tělo? Vhodné jsou například ty, které kromě ovoce nebo zeleniny obsahují také olivový olej nebo citronovou šťávu. Čerstvé šťávy navíc báječně chutnají. Na jednu z nich si připravte 7–8 stonků celeru, 2 velká jablka a citron. Ten oloupejte, ostatní suroviny umyjte a nakrájejte na menší kousky. Dejte do mixéru a máte hotovo. Přidat můžete olivový olej pro lepší trávení.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vylepšit pleť nebo imunitu?

Jablečná šťáva plná mrkve. Že vám to něco říká? Je to šťáva, kterou milujeme především v dětství. Dokonalá kombinace nejen chutí, ale také živin. Rozzáří pleť a podpoří také trávení. Nejideálnější poměr jsou tři mrkve, dvě jablka a k nim ještě polovina citronu. Chuť si ale můžete upravit podle sebe.

Doporučený článek:  Bohaté složení bobů potěší nejen vegetariány. Při správné přípravě nebudou nadýmat

Další možností je šťáva, která podpoří imunitu. Pro děti není vhodná, většinou ji maximálně ochutnají, protože je složena z netradičních přísad. K její výrobě budete potřebovat:

  • 1 malou červenou řepu,
  • 3 mrkve,
  • 2 jablka,
  • 1 citron
  • 2–3 listy kapusty nebo svazek petržele,
  • 2 stroužky česneku,
  • 2–3 cm čerstvého kořene zázvoru.

Nejdříve umyjte ovoce a zeleninu, následně všechny suroviny vložte do odšťavňovače. Dejte ale pozor na to, abyste tuto šťávu pili pomalu a vychutnali si každý doušek.

Zdroj: https://www.mindbodygreen.com/0-18335/13-detox-juices-to-drink-yourself-clean.html
.

Doporučené články