Nebojte se exotické chuti kaki. Posílí imunitu a zažene všechny chmury

V obchodech s potravinami můžete v sekci ovoce a zeleniny najít malé žluté plody s hnědým vrškem. Kaki je exotické ovoce, které u nás stále není příliš známé. Pravdou je, že vám může poskytnout mnoho vitamínů a minerálů, které podpoří práci imunitního systému, trávení i metabolismus a zlepší kvalitu spánku. Jak ho správně konzumovat?

Chuť exotického ovoce

Kaki má jedinečnou chuť, kterou bychom mohli přirovnat ke kombinaci broskve, melounu a vanilky. Ovoce je poměrně sladké, ale můžete si ho doma upravit i na slano. Konzumovat ho můžete syrové jako jablko. Stejně dobře bude fungovat na kostičky nebo plátky v ovocném salátu. Ideální kombinací je kaki s kozím sýrem. Připravit z něj ale můžete také omáčku a zpracovat ho tepelně.

Doporučený článek:  Ryby jsou důležitou součástí jídelníčku. Tyto druhy patří mezi nejzdravější

Jak kaki správně konzumovat?

Největší chybou, kterou lidé při konzumaci kaki dělají, je nedostatečná zralost. Pokud je ovoce tvrdé a nezralé, měli byste ještě chvíli počkat. Tímto způsobem si neužijete jeho chuť a můžete si způsobit zažívací problémy. Kaki se neloupe, ale měli byste ho důkladně umýt. Zralé ovoce je jedinou možností, jak si užít dokonale sladké chuti bez trpkých chuťových tónů.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdravotní benefity žlutého ovoce

Kaki působí jako prevence před vznikem ledvinových nebo močových kamenů. Konzumovat byste ho měli také v případě, že chcete zhubnout nebo máte problémy se spánkem. Dopřejte si toto ovoce alespoň dvakrát za týden a užijete si jeho jedinečné vlastnosti naplno. Exotické ovoce podporuje metabolismus a upravuje trávicí systém. Jestli vás trávicí problémy někdy trápí, měli byste zařadit kaki do svého jídelníčku.

Doporučený článek:  Zázrak mezi oleji: lněný olej prokazatelně napomáhá při léčbě rakoviny a předchází předčasné smrti

Kaki má ale také mnoho dalších účinků na organismus. Zlepšuje kvalitu spánku, posiluje imunitní systém, působí jako prevence proti rakovině, kardiovaskulárním onemocněním a ateroskleróze. Počítejte s tím, že má močopudné účinky, a potěší vás jistě i blahodárné účinky na pleť. Výhodou je, že vám uklidní nervy a pomůže vám, abyste se dobře vyspali.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-persimmon
.

Doporučené články