Chléb s mlékem vrátí do dětství. Tuhle lahůdku si můžete připravit kdykoli

Chleba s mlékem patří k pochoutkám, které možná znáte z prázdnin, kdy jste trávili čas u své babičky. I po letech bude chutnat dobře, protože si ho sami budete moci udělat. Recept je totiž velmi jednoduchý na přípravu a zvládne ho skutečně každý. Neváhejte se podělit také se svými dětmi a připomenout si tak své dětství.

Prázdninám u babičky se nic nevyrovná

Máte raději prázdniny u moře, nebo byste je raději vyměnili za venkovské sídlo vaší babičky, ve kterém se skrývala spousta tajemství a kde jste zažili jako malé děti spoustu dobrodružství? Možná byste si dnes vybrali tu druhou variantu. S babičkou si pak spojíte také skvělé jídlo, které uměla dobře uvařit jedině ona. Jednou takovou pochoutkou je také chléb s mlékem.

Byla to opravdová lahůdka. Chléb se studánkovou vodou a cukrem byl velmi oblíbeným. Dětství bylo plné chutných jídel, která jsme milovali. Recept na chléb s mlékem je velmi jednoduchý a zvládne ho i malé dítě. Budete potřebovat pouze mléko, chléb, trochu cukru a vanilkovou esenci. Tu můžete nahradit vanilkovým cukrem.

Doporučený článek:  Za pouhých patnáct minut se lněná semínka promění v zázračný nápoj nejen pro hubnutí
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké budou ingredience?

K přípravě chlebu s mlékem si připravte:

  • 1 hrnek mléka,
  • 3 plátky chleba,
  • půl lžičky vanilkové esence nebo vanilkového cukru,
  • 2 lžičky cukru.

A to je všechno, co budete potřebovat. Poměr surovin můžete samozřejmě měnit od oka, aby byl výsledek přesně podle vás. Připomínat musí pochoutku, kterou jste si dávali u své babičky. Pak už stačí jen nakrájet chléb na kostky. Pamatujte na to, že čím menší kousky budou, tím rychleji budou měkké.

Nakrájený chléb dejte do mísy. Nalijte do hrnce mléko, přidejte cukr a vanilkovou esenci a na sporáku malinko zahřejte. Až bude mléko teplé, můžete chléb polít směsí. Podávejte ho pak ihned po přelití. Jestli chcete doplnit ovoce, můžete. Připravte si ho ale předem a můžete ho přidat do samotného mléka.

Zdroj: https://loveisinmytummy.com/2013/09/bread-and-milk-comfort-food-for-soul.html
.

Doporučené články