Česnek prospěje tělu nejlépe syrový. Zápachu z úst zbaví káva nebo petržel

Určitě nikoho nemusíme přesvědčovat o zdravotních výhodách česneku. Po celá staletí se považoval za silné přírodní antibiotikum. Má nesporné výhody, ale přesto je důležité pamatovat na to, že by se měl konzumovat s mírou, aby nezpůsobil problémy s trávením. Česnek zařaďte do svého menu hlavně v chřipkových obdobích.

Neutralizace zápachu

Mnoho lidí se vzdává česneku kvůli mimořádně silnému aroma. Máme několik osvědčených způsobů, jak se netrápit špatným dechem po konzumaci česneku. Po jídle s česnekem stojí za to sníst jablko, pár větviček petržele nebo rozžvýkat 2–3 kávová zrna. Tím se zbavíte nežádoucí vůně česneku. Česnek je nejlepší konzumovat čerstvý, tedy tepelně neupravený, kdy má ovšem nejsilnější aroma, proto je dobré znát triky, jak se zbavit nepříjemného zápachu z úst. I když jej přidáte do jídla, které vyžaduje tepelné zpracování, nic vám nebrání v přidávání jemně nasekaného česneku pouze u stolu před jídlem. Takto si zajistíte intenzivní česnekovou chuť, která se může během tepelné úpravy často ztratit.

Doporučený článek:  Křen podpoří hubnutí, posílí imunitu a dodá důležité prvky
Zdroj obrázku: Freepik

Jídla s česnekem

Česnek je výborná ingredience, kterou můžete přidat do téměř všech jídel. Jak jsme ale řekli výše, pokud si chcete užít intenzivní chuť česneku, přidávejte jej do jídel až úplně nakonec. Přidáte-li však česnek na začátku vaření, může to být i výhoda, protože se nebudete muset trápit nepříjemným zápachem z úst po konzumaci takového jídla.

Česneku nestojí za to jíst nadbytečné množství, protože je obtížné ho strávit. Může dráždit žaludeční sliznici a vyvolat trávicí potíže. Při akutní gastritidě je naprosto kontraindikován. Pokud se vás to netýká, snězte k večeři jeden stroužek česneku, to je optimální dávka. Pokud nemáte žádné zdravotní problémy, vychutnejte si antibakteriální, antimykotické a antivirové vlastnosti česneku bez obav.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/265853, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8001868/, https://www.everydayhealth.com/diet-nutrition/potential-benefits-of-adding-garlic-to-your-recipes-and-meals/, https://health.clevelandclinic.org/6-surprising-ways-garlic-boosts-your-health/
.

Doporučené články