Vysoká hladina cukru ohrožuje nejen diabetiky. Glukózu sníží přirozeně vhodný jídelníček

Jestliže si hlídáte hladinu cukru v krvi, měli byste se mít na pozoru v případě, že si rádi dáváte sladkosti nebo sladké dezerty. Hladina cukru by se měla udržovat v normálu, protože jedině tak zabráníte zdravotním problémům. Jak rychle snížit hladinu cukru v krvi, pokud u sebe nemáte žádné léky? Můžete si pomoci potravinami, které jsou snadno k dostání. Diabetici budou připraveni na náhle zvýšenou hladinu cukru.

Víte, co ovlivňuje hladinu cukru?

Hladina cukru závisí na mnoha faktorech, není daná pouze tím, co sníme. Aby byla hladina v normě, je nutné si dávat pouze zdravé potraviny, ale také se pravidelně hýbat. Důležitá je také kvalita a délka spánku. Co dělat v případě, že hladina cukru stoupá? Můžete si pomoci sami doma pomocí potravin, které najdete v lednici nebo spíži. Dlouhodobý příjem cukru může způsobit nejen nadváhu, ale také cukrovku.

Doporučený článek:  Amarant by neměl ve zdravém jídelníčku chybět. Podporuje oběhový systém i klidné zažívání

Fyzickou aktivitou ale můžete docílit nejen toho, že se budete cítit dobře a možná zhubnete, ale také si tím zajistíte dobrou hladinu cukru v krvi. Obyčejnou denní procházkou toho hodně dokážete, stejně tak plaváním nebo jízdou na kole. Výzkumy pak ukázaly, že i kvalita spánku ovlivňuje hladinu cukru v krvi. Tu ale můžete snížit například pitím vody, také doplněním hořčíku a vitaminu D.

Zdroj obrázku: Freepik

Potraviny, které jsou vhodné na snížení cukru

Dieta je vhodná pro ty, kteří mají hladinu cukru v krvi dlouhodobě vysokou. Rozhodně by ve vašem jídelníčku neměla chybět vláknina. Tu najdete v ovoci a zelenině, například salátu, cuketě nebo rajčatech. Vhodné jsou také celozrnné výrobky – chléb nebo těstoviny. Jako svačinku si můžete dát arašídy a místo velkého množství soli používat koření. Dávejte si pozor na sladkosti, ale také sycené nápoje nebo uměle zpracované potraviny.

Doporučený článek:  Kouzelný nápoj ze dvou ingrediencí posílí imunitu a sníží cholesterol. Jedna sklenice denně dokáže zázraky

Jednoduché sacharidy jsou v tomto ohledu také velmi nebezpečné. Najdete je ve sladkostech, ale také v bílém pečivu nebo kroupách. Zdravý životní styl je tím nejlepším, co svému zdraví a tělu můžete nabídnout.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/foods-to-lower-blood-sugar
.

Doporučené články