Celebrity propagují nebezpečnou dietu, která tělu vážně uškodí. Nejzdravější strava je úplně jiná

Existují různé druhy diet, které propaguje mnoho známých osobností, a mnoho běžných lidí je chce kvůli tomu vyzkoušet také. Pravdou ale je, že minimálně jedna z nich může být pro tělo velmi škodlivá a nebezpečná. Odborníci varují před dodržováním ketogenní diety, která může mít velmi neblahé následky. Proč byste tuto dietu neměli následovat?

Nezdravá dieta, kterou miluje Kourtney Kardashianová i Halle Berryová

Ketogenní dieta je často doporučovaná celebritami, protože lze při ní zhubnout poměrně velké množství hmotnosti. Na žebříčku US News & World Report se ovšem umístila až na posledním místě. Oblíbily si ji sice Kourtney Kardashianová, Gwyneth Paltrowová nebo Halle Berryová, ale tyto ženy byste rozhodně následovat neměli, protože budete riskovat své zdraví.

Doporučený článek:  Nadbytek soli ve stravě lze snížit postupným ubíráním v připravovaných pokrmech

Odstranění sacharidů ze stravy může vést k dočasným bolestem svalů, hlavy, silné únavě nebo duševní nepohodě. Keto dieta může představovat zdravotní riziko, a to zejména u jedinců se zdravotními problémy. Jestli trpíte onemocněním ledvin nebo jater, tuto dietu byste rozhodně zkoušet neměli, protože to může vést ke zhoršení vašeho zdravotního stavu. Ztratit přitom nemusíte jen kilogramy, ale také svalovou hmotu, což není nic dobrého pro vaše zdraví.

Zdroj obrázku: Freepik

Která strava je nejlepší?

Za nejzdravější variantu v současné době je považována středomořská strava. Jedná se o velký hit letošního roku, který byste neměli minout. Nabízí mnoho přínosů, včetně zhubnutí, zlepšení srdečních funkcí a mozku. Kromě toho funguje také jako prevence rakoviny a pomáhá při boji s cukrovkou. Dodržováním tohoto jídelníčku se můžete vyhnout mnoha chronickým onemocněním, která jsou u lidí velmi častá.

Doporučený článek:  Podmáslová dieta pročistí organismus a pomůže zhubnout

Základem pro středomořskou stravu je čerstvá zelenina, ovoce, ořechy a semena, luštěniny a obiloviny. Zapomínat nesmíte ani na ryby a mořské plody, které obsahují mnoho nenasycených tuků, zdravých olejů a omega-3 mastné kyseliny. Součástí této stravy je ale také pomalé jídlo, u kterého jste obklopeni rodinou a přáteli.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/dangers-of-keto-diet
.

Doporučené články