Bramborová kaše podle hvězdy TikToku Poppy O’Toole: jednoduchá, ale výborná

Bramborová kaše patří mezi nejoblíbenější dětská jídla v kombinaci s kuřecím řízkem nebo jiným masem. Chuť pyré ale milují také dospělí, proto se objevuje na jídelníčku všech domácností, které svůj recept ozvláštňují různými přísadami. Nejčastěji se kaše připravuje rozmělněním brambor spolu s mlékem nebo kapkou smetany. Může se přidávat koření včetně pepře, muškátového oříšku, nasekaného kopru nebo petrželky či pažitky. Svůj recept má i takzvaná bramborová královna TikToku, slavná Poppy O’Toole, která má na této sociální síti přes čtyři miliony sledujících.

Doporučený článek:  V autech se začaly objevovat plechy s ovocem. Zkušené hospodyňky díky tomu šetří elektřinu

Poppy, královna brambor

Je hvězdou sociální sítě TikTok, kde zveřejňuje svá videa s návody na přípravu jídel, která miluje celý svět. A co víc, její recepty jsou jednoduché a velmi inspirativní. Není divu, Poppy O’Toole má za sebou velmi zajímavou minulost, začínala totiž v michelinské restauraci. Pracovala sedm desítek hodin týdně, ale slibně rozjetou kariéru ukončila pandemie koronaviru. Ocitla se na dlažbě, ale nezanevřela na kuchaření. Naopak, během několika měsíců se stala takzvanou královnou brambor, protože jednoduchá bramborová jídla jsou její nejoblíbenější.

Doporučený článek:  Cheesecake sestry Anastázie: božské spojení tvarohu a rozinek se rozplyne na jazyku
Zdroj obrázku: Freepik

Bramborová kaše podle TikToku

Poppy je dnes v naprosto odlišné situaci, vydala vlastní kuchařku a stala se porotkyní juniorské odnože Masterchefa. A co víc, její videa sledují příznivci z celého světa a dnes se může Poppy pyšnit čtyřmi miliony fanoušků. Její recept na bramborovou kaši patří mezi nejoblíbenější. Co je na její přípravu potřeba? Připravte si:

  • 4 brambory odrůdy Maris Pipers,
  • 75 g slaného másla,
  • 50 ml mléka (může být smetana),
  • 2 lžíce soli,
  • 1 lžíci rozpuštěného másla (nemusí být).

Postup přípravy:

Brambory se oloupou, nakrájí na centimetrové plátky, vloží do hrnce a zalijí studenou vodou. Osolí se a dají se vařit na střední stupeň. Brambory jsou hotové, když je lze snadno napíchnout vidličkou nebo nožem. Voda se slije a brambory se nechají dojít v páře pod utěrkou asi 3 až 5 minut. Brambory se rozmělní šťouchadlem na brambory spolu s máslem. Mléko (nebo smetana) se ohřeje a přilije k bramborám. Směs se dokonale promísí, kaše musí mít hladkou texturu, na závěr se může polít ještě lžící rozpuštěného másla.

Zdroj: https://kitchen.nine.com.au/latest/michelin-trained-chef-tiktok-poppy-otoole-shares-5-easy-steps-to-the-perfect-mash/8868f36b-6213-4317-9705-c8406f356a74
.

Doporučené články