Lidé stále věří zažitým mýtům ohledně zdravé stravy a hubnutí

Vědci se zaměřili na největší mýty a fakta o výživě. Mnozí z nás jsou pevně přesvědčeni o platnosti těchto tezí, ale pravda může být úplně jiná. Dávejte si proto pozor, abyste nevěřili nepodloženým tvrzením, která si na internetu přečtete.

Škodlivá tvrzení

Zatímco některá tvrzení jsou pouze zavádějící, dodržování jiných, poslouchaných a dávno překonaných výživových mýtů může našemu tělu způsobit velké škody. Jedním z příkladů takových mýtů je, že 1000kcal strava je pro tělo zdravá a lze ji bezpečně dodržovat. Bohužel nedávné studie ukazují, že taková přísná strava je škodlivá a neměla by se aplikovat jako metoda hubnutí. Taková strava vystavuje naše tělo mnoha nedostatkům.

Doporučený článek:  Bílý zabiják je všudypřítomný. Zcela se vzdát sladkého ale není nutné, stačí cukr nahradit

Dalším populárním výživovým mýtem je, že tuky jsou obecně nezdravé. Je to lež. Každé lidské tělo potřebuje ke správnému fungování tuky. Přítomnost tuků v potravinách je zapotřebí, dokonce i při snižování hmotnosti. A to proto, že jsou zodpovědné za správné fungování nervového systému, pro krev a energetický náboj.

Zdroj obrázku: Freepik

Nekonečné diskuse

Pravděpodobně největší diskuzí v rámci tohoto tématu je, že strava, která omezuje příjem uhlohydrátů, je účinnější než strava, která omezuje celkový příjem kalorií. O tomto tématu diskutují vědci specializující se na výživu. Poslední roky nám přinesly velmi silné důkazy, že tyto diety jsou stejně účinné, protože klíčem k úspěšnému hubnutí je přiměřený kalorický deficit, který bude udržován dostatečně dlouho.

Doporučený článek:  Trávení velmi zatěžují cukry, léky i nadměrná konzumace masa

Snídaně se označuje jako nejdůležitější jídlo dne. Mnohé studie ukazují, že lidé, kteří jedí snídani, jsou zdravější. Je to však pravděpodobně proto, že lidé, kteří snídají, jedí obvykle prostě zdravěji. Proto tento lepší zdravotní stav nezávisí na snídani, ale na lepší výživě a zdravotní výchově těchto lidí.

.

Doporučené články