Stačí rozpustit ve vodě a zažívací problémy zmizí. Vyzkoušejte netradiční nápoje z různých koutů světa

Mnoho lidí si stěžuje na zažívací problémy. Běžný den si zajisté nemůžete užít, když váš žaludek vydává podivné zvuky, jste nafouklí a máte bolesti. Hlavní příčinou je špatné stravování. Máte pocit, že jste vyzkoušeli všechny potraviny, které by měly srovnat zažívání? Poradíme vám několik práškových produktů, které stačí rozpustit ve vodě a pomohou vám s nepříjemným problémem.

Matcha nebo camu camu

Na posílení svého zdraví můžete použít nejzdravější čaj na světě. Matcha je velmi populární, takže ji snadno seženete v obchodě. Je bohatá na chlorofyl, který působí jako antioxidant a detoxikační prostředek. Navíc dokáže posílit přirozený střevní mikrobiom a zlepšit fungování celého zažívacího systému.

Doporučený článek:  Zbylé vařené brambory ještě zužitkujete. Netradiční knedlíky nebo placky vykouzlí rychlý oběd

Nápoj z bobulí camu camu pomáhá čistit střeva a podporuje hubnutí. Plody camu camu jsou považovány za superpotravinu. Obsahují hodně antioxidantů, serin a aminokyseliny, které podporují dobrý stav trávicího systému.

Zdroj obrázku: Freepik

Moringa nebo želatina

Tropický strom moringa roste v Indii. Prášek z listů můžete použít na podporu zdraví metabolismu a střev. Obsahuje aminokyseliny, které jsou nutné pro správný průběh trávicích procesů. Střevní peristaltika a metabolismus budou díky němu fungovat na výbornou.

Pokud nejste vegani, můžete na podporu trávicího systému použít také želatinu. Dokáže stimulovat žaludeční kyseliny a zlepšit trávení. Navíc působí pozitivně na stav sliznic. Stačí, když ji rozpustíte ve vodě a necháte chvilku odstát.

Doporučený článek:  Zlatý poklad mezi kořením: kurkuma zažene nachlazení, zklidní trávení a pomůže předejít rakovině

Potravinářská křemelina nebo L-glutamin

Křemelina se vyrábí z rozsivek nebo zkamenělých jednobuněčných řas. Pomáhá při čištění těla od toxinů, usazenin a parazitů. To platí pro celý organismus, včetně trávicího systému. Navíc podporuje imunitu a ochrání před mnoha nemocemi.

L-glutamin se doporučuje při onemocnění dráždivého tračníku a syndromu prosakujícího střeva. Dokáže regenerovat sliznice, léčí vředy v žaludku a dvanácterníku. Navíc vám pomůže při zažívacích problémech.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/foods-that-help-with-bloating
.

Doporučené články