Pomoc při oparu hledejte v kuchyni. Bylinky, med i cibule přinesou rychlou úlevu

Opar je velmi nepříjemná a také často bolestivá záležitost. Jakmile se jednou ve vašem životě objeví, bude se neustále vracet. Musíte proto znát osvědčené metody, které vám proti němu pomohou. A nemusíte přitom běžet do lékárny pro drahé léky. Velmi dobře vám poslouží ingredience, které máte neustále v kuchyni. Poradíme vám, které domácí prostředky jsou na opary nejlepší a jak je používat.

Meduňka

Bylina s antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi se většinou používá při potížích se spánkem. Stejně dobře vám ale může posloužit také při léčbě oparu. Obklady z meduňky vám pomohu s oparem, protože bylina obsahuje třísloviny a fenolové kyseliny. Jednoduše přiložte gázu namočenou v meduňkovém nálevu na postižené místo nebo ho potřete meduňkovým esenciálním olejem. Opar ale můžete léčit také pomocí dalších bylin, jako je máta, heřmánek nebo šalvěj.

Doporučený článek:  Loupání vajíček bude snazší po propíchnutí jejich špičky
Zdroj obrázku: Freepik

Čaj

Meduňka a jiné byliny nejsou jediné, které můžete při léčbě použít. Velmi dobře poslouží také černý čaj. Obsahuje stejné třísloviny jako meduňka. Dokáže snížit intenzitu rozvoje oparu. Několikrát denně si omývejte zanícené místo čajovým nálevem. Uvidíte, že opar brzy zmizí.

Med

Sladký med se používá hlavně při nachlazení, protože má baktericidní a virucidní vlastnosti. Využít je ale můžete také v tomto případě. Aplikace je velmi jednoduchá. Med jemně naneste na postižené místo. Jeho jedinečné složky a vlastnosti urychlí hojení rány a omezí šíření oparu na další místa v oblasti úst.

Doporučený článek:  Proti molům v kuchyni je účinná především prevence a pečlivý úklid

Česnek a cibule

Tyto druhy zeleniny oplývají protizánětlivými vlastnostmi, což vám při léčbě oparů hodně pomůže. Na postižené místo přiložte stroužek česneku překrojený napůl nebo plátek cibule. Nechte působit po dobu několika minut a tento proces opakujte každé 2–3 hodiny. Proces možná nebude úplně příjemný, ale rychle se oparu zbavíte a bude vám brzy mnohem lépe.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/sexually-transmitted-diseases/home-remedies-for-herpes
.

Doporučené články