Zkušení zahradníci slupku od banánu nikdy nevyhodí. Jen díky ní sklízí každý rok bohatou úrodu

Určitě víte, že doma najdete zbytky jídel, které se dají použít jako hnojivo pro zahradní i okrasné květiny, které máte doma v květináčích. Jednou z možností je použití banánových slupek, které v sobě obsahují spoustu látek vhodných pro vyživení rostlin. Jak si vyrobit banánové hnojivo a pro jaké rostliny bude vhodné? Můžete mít bohatou úrodu zeleniny, především rajčat.

Banánové hnojivo bude mít spoustu skvělých vlastností

Banánové slupky už nikdy nebudete vyhazovat, protože zjistíte, že jsou skvělým prostředkem právě na zeleninu, kterou vydatně vyživí. Ve slupce je mnoho vitaminů a minerálů, které rostlinám pomůžou nejen v růstu, ale díky nim budou mít také spoustu chutných plodů. Oloupat banán a vyhodit slupku už nebude váš běžný postup. Skladujte slupky a využijte jejich sílu například na rajčata.

Doporučený článek:  Grilování si můžeme užít i v zimě. Stačí ho dobře nachystat

Jestliže chcete mít vlastní rajčata, není nic jednoduššího než jim dopřát kvalitní hnojivo. Díky banánům budou mít rostliny méně žlutých listů, také se zrychlí jejich růst. Pěstování zeleniny bez chemie je pěstování budoucnosti, které oceníte už nyní. Jak si domácí hnojivo připravit? Je to velmi snadné, pomoci vám mohou i děti.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete banánové hnojivo používat?

Jak si takové hnojivo vyrobit? Je to jednoduché. Banánovou slupku nakrájejte na menší kousky a dejte do litrové sklenice. Zalijte studenou vodou a odložte na celý den. Můžete klidně počkat i déle. Sceďte slupku a před použitím ještě nařeďte vodou v poměru 1 : 4. A jak hnojivo používat hlavně na rajčata? Můžete směs přelít do rozprašovače a nastříkat na rostliny.

Doporučený článek:  Dostatečná hydratace je klíčová po celý rok. Voda z kohoutku přitom není jediná možnost

Velmi vhodné je roztok používat večer nebo brzy ráno, postřik na rajčata totiž může za slunného dne způsobit, že se spálí listy. Jednou týdně stačí použít banánové hnojivo a rajčata budou mít vše, co potřebují. Banán můžete využít také jinými způsoby. Slupky můžete jen tak volně položit kolem rostlin. Zabráníte tak nejen vniknutí škůdců, ale kořeny rostlin si vezmou důležité živiny.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/advice/banana-peels-as-fertilizer
.

Doporučené články