Zbavte svou kuchyni nenáviděných octomilek. Sladká past je naláká a nepustí

Ovocné mušky neboli octomilky jsou skutečným postrachem mnoha domácností. Jak se jich zbavit? Řešením může být ocet, ale existuje i jiná varianta, která je z hlediska vůně o něco příjemnější. Octomilky se šíří především v létě, kdy v kuchyni uchováváme spoustu ovoce. Tyto mušky jsou samy o sobě neškodné, ale mohou přenášet choroboplodné zárodky.

Past z kousku ovoce

Ocet je jednou z nejběžnějších a nejúčinnějších metod, jak se octomilek zbavit. Pro někoho je bohužel jeho vůně nesnesitelná. Naštěstí existují ještě jiné způsoby. Octomilky přitahuje kvasící ovoce, které vycítí na vzdálenost několika metrů. Můžete se jich tedy zbavit tím, že proti nim použijete právě jejich milované ovoce. Vyrobte si past na otravné octomilky.

Doporučený článek:  Vypěstovat vlastní zázvor není problém. Oblíbené koření tak bude vždy po ruce

Vezměte kousek sladkého ovoce, jako je banán, nektarinka nebo kiwi. Vložte tento kousek do nádoby, například do zavařovací sklenice nebo plastové krabičky, zakryjte ji potravinářskou fólií a tu na několika místech propíchejte vidličkou nebo špejlí. Díky těmto malým otvorům se drobné mušky dostanou dovnitř pasti, ale ven už se jim vyletět nepodaří.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak náletům octomilek předcházet?

Trik s ovocem a octomilkami je současným hitem sociální sítě TikTok. Mnoho uživatelů na nahrávkách sdílí, jak je past účinná. Pamatujte, že po nějaké době, kdy se v pasti nahromadí hodně hmyzu, je nutné ji vyhodit a nahradit novou. Z tohoto důvodu je lepší používat jednorázové plastové nádoby, kterých vám nebude líto.

Doporučený článek:  Dokonale křupavé a příjemně kyselé okurky miluje každý. Tajné přísady jim dodají správnou chuť

Vzhledem k tomu, že octomilky láká zralé ovoce, zelenina, nápoje či zbytky jídla, snažte se je odstranit z jejich dosahu. Veškeré potraviny poctivě uklízejte do lednice nebo do spíže, případně je zavírejte do sáčků či krabiček. Každý den vynášejte odpadkový koš a pravidelně ho vymývejte. To samé platí i o odpadu v kuchyňském dřezu, který je třeba často čistit. Když v domácnosti přes všechna opatření objevíte hejno mušek, vysajte je vysavačem.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/healthy-home-guide/how-to-get-rid-of-fruit-flies
.

Doporučené články