Zbavit se mravenců pomohou i netoxické domácí prostředky

Jistě nebudete nadšení, když se ve vaší domácnosti objeví mravenci. Přestože patří k užitečnému hmyzu, mohou nadělat pěknou paseku. Díky své velikosti se dokážou dostat všude, nejčastěji se s nimi setkáme v kuchyni nebo spižírně. V oblibě mají sladké, ale zejména sypké produkty, protože do nich se lehce dostanou. K dostání je velké množství chemických přípravků proti mravencům, ty ale většinou nebývají zrovna ekologické. Z tohoto důvodu bude lepší použít domácí prostředky, které mravence odpudí stejně účinně a navíc neškodí životnímu prostředí.

Doporučený článek:  Sto tvarů, sto chutí: těstoviny přímo vybízí ke kulinářským experimentům a neotřelým kombinacím

Med a pelyněk proti mravencům

Jednou z možností, jak bojovat s mravenci, jsou domácí zbraně. Vhodné jsou například pasti, do kterých se mravenci chytí, a pak je možné vysypat je třeba na místo, kde vám jejich přítomnost nevadí. Podobnou nástrahu si lze připravit z medu. Jeho vůně a sladkost mravence přivábí. Nalezou do misky plné medu, zde se přilepí a už se nedostanou pryč.

Stejně jako člověka ani mravence pelyněk dvakrát neláká. Vůně této rostliny je silně odpudivá. Jedná se o trvalku, kterou si můžete zasadit na zahradě. Kousek z ní vezměte a doma dejte na místa s výskytem mravenců. Pro přípravu repelentu budete potřebovat půl litru vody, hrst pelyňku a nějakou flaštičku. Všechno spolu smíchejte a mírně zahřejte. Směs po nalití do rozprašovače protřepejte a poté je vše připraveno k použití. Postříkejte místa, kde se mravenci často vyskytují.

Doporučený článek:  Banánové slupky jsou ideálním hnojivem pro maliny
Zdroj obrázku: Freepik

Co lidem voní, mravence odpuzuje

Také jedlá soda vám pomůže boj s mravenci vyhrát. Vhodné je nasypat ji na místa, kde se mravenci nejčastěji zdržují. Stejným způsobem můžete použít sůl anebo třeba prášek do pečiva. Oproti lidem, kterým jsou vonné a esenciální oleje příjemné, mravenci se jim vyhýbají. Je to jeden z nejúčinnějších způsobů, jak mravence porazit.

Příprava je jednoduchá a účinky jsou bezkonkurenční. Připravte si 100 ml vody, mátu a 30 kapek jakéhokoliv vonného oleje. Vše smíchejte, nalijte do dávkovače a v případě potřeby použijte. Účinnou metodou je také ocet. Postačí, když jej naředíte vodou a nastříkáte ho na mravence.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/pest-control/reviews/how-to-get-rid-of-ants-in-the-kitchen
.

Doporučené články