Zázračné účinky medu jsou ceněny již od starověku. Skvěle působí na krásu i imunitu

Med patří mezi potraviny, které mají na naše zdraví pozitivní vliv. Má protizánětlivé a další účinky a řadí se v přírodním léčitelství k antibiotikům, která fungují při mnoha zdravotních problémech. V obchodech najdete mnoho druhů, které se liší především tím, z čeho jsou vyrobené. Jak je od sebe odlišit a k čemu je med vlastně dobrý?

Med má skvělé vlastnosti, které pomohou k lepšímu zdraví

Med je přírodním lékem hlavně při nachlazení nebo podobných onemocněních. Používal se již v dávných dobách, vynachválit si ho nemohla například královna Kleopatra, která ho používala především na pleť. Med má totiž hydratační účinky a je skvělým pomocníkem právě při suché pokožce. Med může podle odborníků obsahovat až 180 látek, které jsou zdraví prospěšné.

Doporučený článek:  3 jedinečné účinky, které skrývá kurkuma: tělo hodí do kondice nejen před Vánoci

Med by se správně neměl zalévat horkou vodou ani jinak zahřívat. Moc lidí o tom ale neví, protože se neustále přidává do teplého čaje. Tím ale ztrácí své cenné vlastnosti a vlastně poslouží jen jako přírodní sladidlo. Jeho enzymy se ničí při teplotě 45 stupňů, proto je nejlepší ho jíst studený, například namazaný na chlebu.

Zdroj obrázku: Freepik

Med obsahuje vitaminy i další složky

Med je plný nejen vitaminu A nebo C, ale také kyseliny listové nebo dalších prvků, které jsou pro naše tělo důležité. Pomůže například při bolesti v krku, stačí si dát lžičku denně. Zlepší trávení, zbaví zácpy a také pomůže při problémech s usínáním. Použít ho můžete i zevně, a to na drobné ranky nebo puchýře.

Doporučený článek:  Květáku se rozhodně vyplatí dát šanci. Díky jednoduchému triku se zbavíte zápachu během vaření

V obchodech najdete nejčastěji vícekvětý med, který můžete použít nejen pro své zdraví, ale také v kuchyni. Posiluje imunitu, proto se hodí na léčbu chřipky nebo nachlazení. Existuje také lesní med nebo akátový, které se liší barvou a také prospěšnými vlastnostmi. Pokud máte možnost koupit ho od místních včelařů, uděláte pro své tělo to nejlepší. Budete mít jistotu, že neobsahuje žádné chemické látky.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-honey
.

Doporučené články