Zavařování v myčce je snadný a bezpečný postup

Zavařování ovoce a zeleniny je fantastický způsob, jak omezit plýtvání potravinami, prodloužit trvanlivost čerstvých produktů a užívat si výhod sezónního ovoce a zeleniny po celý rok. I když existují různé způsoby zavařování, jedním překvapivým nástrojem, který lze použít, je myčka nádobí. V tomto článku prozkoumáme výhody zavařování a zjistíme, jak k tomuto účelu efektivně používat myčku nádobí.

Výhody zavařování

Zavařování ovoce a zeleniny má několik výhod. Za prvé pomáhá snížit plýtvání potravinami. Ve světě, kde se téměř jedna třetina všech vyprodukovaných potravin vyhodí do odpadu, nám zavařování čerstvých produktů umožňuje maximálně využít naše zdroje a snížit dopad na životní prostředí. Za druhé nám zavařování umožňuje užívat si sezónní produkty po celý rok. Můžeme zachytit chutě a nutriční výhody ovoce a zeleniny a vychutnat si je i mimo sezónu. A konečně, je to cenově výhodný způsob, jak zajistit zdravou stravu, protože zavařované ovoce a zelenina bývají výrazně levnější než kupované čerstvé produkty mimo sezónu.

Doporučený článek:  Jemné řízečky s dokonale křupavou strouhankou: díky jediné přísadě budou jako nikdy předtím
Zdroj obrázku: Freepik

Myčka jako skvělý pomocník při zavařování

Nyní se pojďme podívat na to, jak efektivně používat myčku pro zavařování ovoce a zeleniny. Připravené ovoce nebo zeleninu umístěte do sterilizovaných sklenic a nahoře ponechejte trochu prostoru. Sklenice pevně uzavřete, ale ne příliš. Cílem je totiž umožnit únik vzduchu během procesu konzervace. Naplněné nádoby umístěte do horní části myčky a ujistěte se, že jsou stabilní a během cyklu se nepřevrhnou.

Nastavte myčku na nejvyšší teplotu a nejdelší dostupný cyklus. To zajistí důkladný prostup tepla a účinnou konzervaci. V tomto cyklu nepoužívejte mycí prostředek ani leštidlo, protože to může ovlivnit kvalitu a chuť konzervovaného produktu.

Doporučený článek:  Na ovocné mušky jde vyzrát. Tři přírodní metody je zlikvidují snadno a efektivně

Po dokončení mycího cyklu nechejte sklenice v myčce přirozeně vychladnout. Po vychladnutí je opatrně vyjměte z myčky a zkontrolujte, zda jsou těsnění neporušená. Pokud některé sklenice nebo nádoby správně netěsní, chlaďte je a ihned spotřebujte.

Zdroj: https://reviewed.usatoday.com/dishwashers/features/6-unconventional-uses-for-your-dishwasher
.

Doporučené články