Z kávy a banánu lze připravit hnojivo pro hortenzie

Hortenzie tvoří velké keře, které svými barevnými květy zkrášlují zahrady celé léto. Péče o ně není nijak složitá. Při dodržení pár konkrétních pravidel se hortenzie odmění úžasnými výsledky, kdy se budete moci pyšnit jejími krásnými květy.

Jaké je nejlepší místo pro hortenzie?

Je velmi oblíbená mezi zahrádkáři, protože dokáže udělat dojem. Může vyrůst až do výšky 1,5 metru. Listy jsou tmavě zelené a oválné. Květy hortenzie jsou kulovité, husté, o průměru 15–25 centimetrů. Mohou být bílé, růžové, dokonce i modré. Barva závisí na místě, kde květina roste, takže když změníte stanoviště, změní se i její zbarvení.

Pro hortenzie je nejvhodnější půda propustná, humusová a vlhká. Vyhovuje jim slunečné stanoviště, které podpoří kvetení, ale zvládnou i polostín.

Zdroj obrázku: Freepik

Správná péče zajistí krásné květiny

Určitě by rostliny měly být dostatečně zavodněné. Intenzivně by se měly zalévat po celou dobu kvetení. V průběhu růstu je potřeba zalévat i každý den. Není však dobré rostliny zaplavit. Zalévat by se měly pouze u země, v žádném případě nelijte vodu na listy a květy.

Doporučený článek:  Většina lidí ji rovnou vyhazuje. Banánovou slupku lze přitom ještě skvěle zužitkovat

Důležité je se postarat také o hnojení. Během sezóny se doporučuje přihnojit dva- až třikrát. Tekutá hnojiva lze však podávat každých 10 dnů.

Podomácku vyrobená hnojiva

Jednou z možností je využít kávovou sedlinu. Sedlinu po usušení stačí přidat do půdy nebo rozsypat pod keř. Můžete ji také zalít vodou a nechat několik minut odstát. Tuto směs následně promíchejte a rostlinu s ní přihnojte.

Zužitkovat můžete také banán. Budete potřebovat banánovou slupku a vodu. Slupky nakrájejte do nádoby s vodou a přidejte dvě lžičky jedlé sody. Nechte 20 minut odstát. Poté slupky vyndejte a rozemelte na sypkou směs. Tuto směs zalijte vodou a nechte zakrytou asi týden. Slupky lze také jednoduše po kouscích zahrabat pod keř.

Zdroj: https://gilmour.com/hydrangea-care
.

Doporučené články