Červy z hub vyžene jednoduchý trik. Vychutnejte si podzimní menu bez starostí

Houbaření je dnes v plném proudu a většina lidí, kteří se rozhodnou zajít do lesa pro kousek večeře, přemýšlí nad tím, jak si práci s houbami co nejvíce usnadnit. Už v lese je totiž můžete očistit od listí a dalších nečistot, ale bude nutné se také podívat, jestli v houbách nejsou červi. To zjistíte jedině tak, že houbu rozkrojíte. Jestli to děláte až doma, může vás čekat nemilé překvapení. My vám ale ukážeme, jak se červů zbavit, abyste si houby mohli v klidu vychutnat.

Jaké suroviny budete potřebovat?

Český národ miluje houbaření. Každý rok tím tak ušetří spoustu peněz. Houby se dají nejen zamrazit nebo nasušit, ale můžete si z nich udělat skvělou houbovou omáčku, řízky obalované v trojobale nebo smaženici. Ne každý ale houby miluje. Pokud jste vášnivým houbařem, určitě budete vědět, které houby sbírat a jak je čistit. Červi se mohou objevit uvnitř houby, ale je zapotřebí vědět, jak se jich zbavit, pokud budete chtít houby konzumovat.

Doporučený článek:  Křupavé, zlatavé závitky neudělají ostudu na žádném stole. Místo strouhanky vsaďte na jiný způsob

K odstranění červů vám přitom budou stačit pouze dvě suroviny, které určitě najdete doma v kuchyni. Chuť hub se tím, že v nich najdete červy, nezmění. Procházky v lese navíc skvěle působí na naši psychickou pohodu, a pokud ještě domů přinesete kousek jídla, rodina vás bude milovat. Rychlým způsobem se pak můžete červů zbavit. Zkuste pouze vodu a sůl.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak tato metoda funguje?

Jestliže nechcete prohlížet každou houbu zvlášť a zjišťovat, jestli v ní náhodou nejsou nějací červi, máme pro vás skvělý tip. Hodit se vám bude obyčejná kuchyňská sůl a také voda. Houby nasypte do mísy, zalijte je vodou a přidejte trochu soli. Houby by ve vodě měly zůstat několik desítek minut. Že je na čase je vyndat, poznáte podle toho, že červi budou sami vylézat z klobouků.

Doporučený článek:  Jednouché triky zachrání štědrovečerní menu. Ryba i knedlíky se povedou na jedničku

Po této době houby důkladně umyjte, osušte a mísu, ve které byly namočené houby, zbavte červů, abyste je nenašli poté někde doma. Je to velmi jednoduchý způsob, jak se jich zbavit, zároveň vás tato metoda nebude okrádat o drahocenný čas. A houby si pak můžete vychutnat nejen v podobě řízků, ale také naložené.

Zdroj: https://inform.com.de/en/how-to-get-rid-of-worms-in-mushrooms/
.

Doporučené články