Citrusové slupky vyčistí vodní kámen v koupelně a umyjí špinavý dřez

Úklid je pro řadu lidí noční můrou, jiní se mu věnují s radostí. Každý člověk je jiný. Jisté však je, že bez úklidu není možné v domácnosti dlouho existovat a udržovat v ní čistotu je vlastně nutností. K tomuto účelu slouží různé čisticí prostředky, které dokážou práci značně zjednodušit. Pomoci si ale můžete také s tím, co máte doma. Co takhle použít třeba citrusové slupky?

Do koše slupka z citrusů nepatří

Citrusové ovoce, jako jsou citrony, pomeranče, mandarinky nebo grapefruity, patří k nejoblíbenějším. Není proto divu, že ho najdeme ve spíži v mnoha domácnostech. Je plné vitamínů a živin potřebných pro lidský organismus. Před jeho konzumací je třeba ho zbavit kůry, která obvykle končí v odpadkovém koši. Je to ale škoda, protože s ní lze vyčistit zašlou špínu, usazeniny i vodní kámen. Že jste to nevěděli? Nyní máte příležitost tuto metodu vyzkoušet.

Doporučený článek:  Voda po vaření brambor je plná živin důležitých pro rostliny
Zdroj obrázku: Freepik

Aby se koupelna leskla

V koupelně při úklidu pravidelně bojujeme s vodním kamenem na obkladech, stěnách sprchového koutu, na umyvadle či vaně. Zapomeňte na běžné čisticí prostředky, které nejsou nejlevnější. Použít totiž můžete právě slupky z citrusových plodů. Potřete jimi znečištěné povrchy, případně je rozmixujte na kaši a s ní pak špinavá místa potřete a nechte chvíli působit. Potom houbičkou citrusovou pastu pomocí vody smyjte.

Jak na mastnotu ve dřezu

Při umývání nádobí zůstávají ve dřezu mastné skvrny. Ty jsou kolikrát i na pracovní ploše kuchyňské linky. Tady vám pomůže citrusový ocet. Ten si vyrobíte snadno z citrusové kůry, kterou zalijete octem a necháte 14 dní louhovat. Potom s touto směsí omyjete špinavé a mastné plochy, případně použijete rozprašovač. Metoda je to ekologická a poměrně levná a navíc v duchu zero waste. Jestliže jste vyznavači tohoto životního stylu, máte další způsob, jak využít zbytky z kuchyně.

Zdroj: https://www.ecowatch.com/creative-ways-to-use-citrus-peels-2654634620.html
.

Doporučené články