Tyhle potraviny rovnou vyhoďte. Jejich nadměrné množství způsobuje nebezpečnou aterosklerózu

Zdraví člověka je nesmírně vzácné. Pokud budeme dodržovat zdravý životní styl, nejen že dosáhneme krásné štíhlé postavy, ale také naše zdraví bude pevnější a možná si tím i prodloužíme život. Nejdůležitější je mít zdravé srdce a kardiovaskulární systém. Proto si dejte velký pozor na to, co máte doma v lednici, existují totiž potraviny, které vedou k ateroskleróze.

Co je to vlastně ateroskleróza?

Jedná se o závažné onemocnění, při kterém v lidském organismu kornatí tepny. Vzniká tím, že se ukládá velké množství tukových látek do stěn tepen. Jedná se o globální problém hlavně ve vyspělých zemích, kde se počet obézních lidí stále zvyšuje. Proto je vhodné zaměřit se na to, co konzumujeme.

Doporučený článek:  Treska překvapí delikátní chutí, kterou nepohrdnou ani odpůrci ryb. Její přínos pro zdraví je výjimečný

Čeho se tedy vyvarovat?

V prvé řadě by se lidé měli vyhnout nezdravým nasyceným tukům. Potraviny, které tyto tuky obsahují, jsou hlavně z fast foodů, dále přepálené tuky, sádlo nebo i tučné maso. Pokud chceme předcházet srdečním onemocněním, je vhodné z lednice vyhodit určité druhy jídla a nahradit je jinými, zdravými. Například obyčejné máslo můžeme nahradit ghí nebo si na chleba pod šunku nakrájejte avokádo. Sádlo k smažení nahraďte rostlinnými oleji a nezapomeňte na doplňování zdravých nenasycených tuků semínky a oříšky.

Doporučený článek:  „Eko“ produkty nejsou zárukou kvality. Nehledět na složení potravin se může vymstít
Zdroj obrázku: Freepik

Lidské tělo je z 55 % tvořeno vodou

Mezi základní potravu patří voda. Je vhodné za den vypít 2 až 3 litry čisté vody v závislosti na hmotnosti člověka. Neplatí to ovšem o sycené slazené vodě. Nejzdravější je voda čistá, neperlivá. Pokud si přeci jen neumíte představit pít obyčejnou vodu, doporučuje se do ní vložit pár kapek citronové šťávy, pár lístků máty či domácí bylinný sirup.

Se solí taky raději šetřete

Nadměrné množství soli ovlivňuje i činnost srdce. Velké množství soli poškozuje kardiovaskulární systém, činnost cév i ledvin. Důsledkem toho může vzniknout v těle problém s vysokým krevním tlakem a to může mít za následek mrtvici, nebo dokonce infarkt.

Zdroj: https://www.healthgrades.com/right-care/cholesterol/foods-that-cause-plaque-buildup-in-the-arteries
.

Doporučené články