Třídenní jablečná kúra pročistí organismus, zrychlí metabolismus a pomůže zhubnout

Jablka jsou tuzemskou superpotravinou. Jsou levná, dostupná a obsahují množství cenných látek pro zdraví. A co víc, pomáhají s různými neduhy a kromě toho se díky nim snadno hubne. Jablečná dieta je založená na konzumaci jablek a během očistné kúry dochází nejen k úbytku hmotnosti, ale také k vyčištění střev a ke zlepšení střevní peristaltiky. Doporučuje se jako detoxikace pro vyčištění těla a povzbuzení jeho fungování. Jak působí?

Očistná kúra pomocí jablek

Už před více než sto lety přišel americký léčitel Edgar Cayce s návrhem očistné jablečné diety, která trvá pouhé tři dny a jejímž základem je konzumace 10 až 12 jablek denně. V současnosti existují dvě varianty této jablečné diety – třídenní nebo pětidenní. Zásadní je samozřejmě konzumace jablek, přičemž se mohou doplňovat dalšími vhodnými potravinami, jako jsou bílý jogurt, rýže, mrkev nebo losos. Kromě konzumace jablek se musí dodržovat pitný režim se dvěma litry tekutin, především vody a bylinných čajů, vyřadit se musí káva, sycené nebo kofeinové nápoje.

Doporučený článek:  Ředkvičková šťáva je studnicí zdravých složek, které tělo pročistí a zanechají pocit lehkosti
Zdroj obrázku: Freepik

Jablečný ocet po ránu

A jak začít první den očistné kúry? Sklenicí vody se lžící jablečného octa na lačno, což je směs, která povzbudí trávicí systém. Každodenní jídelníček se musí skládat převážně z jablek a denní příjem nesmí přesáhnout 1000 kcal. Jablka obsahují dostatek vlákniny, současně jsou zdrojem vitamínů C a skupiny B, minerálů, jako jsou draslík, jod, vápník nebo železo. Toto ovoce patří mezi nízkokalorické, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a podporuje fungování srdce a cév.

Hubnutí jako vedlejší efekt

Cílem jablečné diety není shození nadbytečných kilogramů, ale zlepšení metabolismu a očista trávicího systému. Během třídenní diety je možné očekávat úbytek několika kilogramů, pro trvalý efekt je však nutné změnit jídelníček a zařadit dostatek pohybových aktivit. Očistná kúra zregeneruje organismus a vede ke zlepšení duševního zdraví, navodí pocity pohody. A jak může vypadat třídenní vzorový jídelníček?

  • Den 1: pouze jablečná strava (asi 2 kilogramy jablek) a dostatečné množství vody a bylinkových čajů.
  • Den 2: jablka kdykoli při pocitech hladu, k snídani může jablko doplnit přírodní bílý jogurt, večeři zase dušený losos, k obědu se hodí kuřecí prsa s rýží a dušenou zeleninou doplněné o jablko.
  • Den 3: snídani může odstartovat jablečná omeleta, svačinou může být smoothie z jablka a špenátu, k obědu je vhodné volit rybu s jablečným salátem a večeři zakončit pečeným jablkem se skořicí.
Zdroj: https://www.webmd.com/food-recipes/benefits-apples, https://www.inhealthclinic.com/wp-content/uploads/2020/04/10-Day-Detox.pdf, https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/food-features/apples/, https://www.healthy-weight-loss-help.com/apple-diet.html
.

Doporučené články