Tipy pro efektivní čištění horkovzdušné trouby

V mnoha domácnostech najdete v kuchyni horkovzdušnou troubu, která je nepostradatelným pomocníkem při pečení masa, zeleniny i slaných nebo sladkých moučníků. Moderní přístroje nabízejí celou řadu užitečných funkcí, díky nimž je příprava jídla snadnější, rychlejší a také ekonomičtější. Nedílnou součástí údržby horkovzdušné trouby je její pravidelné čištění. Jak na to?

Měl by vás zajímat uživatelský manuál

Ke každému elektrickému výrobku dodavatel přidává uživatelský manuál, aby zákazník věděl, jak s ním pracovat i jak o něho pečovat. Bývají v něm i cenné rady ohledně údržby a čištění. Je proto vhodné si je prostudovat. Některé elektrospotřebiče jsou vybavené samočistícími prvky, je proto vhodné toto respektovat. Pravidelným čištěním prodloužíte životnost horkovzdušné trouby a zajistíte, aby stále dobře fungovala.

Doporučený článek:  Orchideje si zaslouží tu nejlepší péči. Stačí jedna chyba a přijdeme o nádherné květiny nadobro
Zdroj obrázku: Freepik

Jak často troubu čistit

Jistě se ptáte, v jakém intervalu byste horkovzdušnou troubu měli čistit. Pravidlo říká, že lehkou údržbu si zaslouží po každém použití. Znamená to hlavně příslušenství (mřížky, plechy) umýt pomocí mycího prostředku, abyste je zbavili vrstev jídla a tuků. Čistič si lze připravit z jedlé sody a vody, aby se vytvořila pasta. Je to rychlé a ekologické čištění.

Jednou za dva týdny se vyplatí věnovat očistu také vnitřku trouby. Zapomenout byste neměli na těsnění dvířek ani na vnější povrch.

Doporučený článek:  Loupání vajec usnadní propíchnutí skořápky jehlou

Jednou za měsíc je však třeba horkovzdušnou troubu podrobit důkladnému čištění, které obnáší umytí všech částí, které je možné demontovat. V nich se totiž velice rychle usazuje nečistota, kterou byste tímto postupem měli odstranit.

Postup při čištění horkovzdušné trouby

Vyjmete vnitřní části a opláchnete je. Umýt byste měli i vnitřní stěny trouby, vyvarujte se však topným spirálám a větrákům. Použít můžete houbičku napuštěnou čisticím prostředkem. Důležité je odstranit připečené vrstvy. Zde vám pomůže čistidlo na trouby a grily, které si s odolnou mastnotou poradí. Nakonec byste měli použít čistou vodu.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/how-to-clean-an-oven
.

Doporučené články