Jediná ingredience přispěje k tomu, že brambory budou uvařené již za 10 minut

Vaření brambor může trvat velmi dlouho. Jestli zrovna nestíháte nebo vám přijde na oběd nečekaná návštěva, potřebujete je uvařit velmi rychle. Díky lžičce jedlé sody můžete brambory uvařit za pouhých 10 minut. Jestli dodržíte pár jednoduchých pravidel, budete mít brambory hotové ještě rychleji. Jak si s nimi poradit a vychutnat si hotový pokrm během chvilky?

Jak rychle uvařit brambory?

Mnoho lidí vaří brambory tradičním způsobem. Nejdříve je oškrábou, opláchnou, zalijí vodou a postaví hrnec na oheň. Dobu vaření brambor ale můžete zkrátit už tím, že je vložíte do vroucí vody stejně jako těstoviny. Jestli chcete oběd nebo večeři připravit skutečně rychle, vyplatí se uvařit vodu v rychlovarné konvici a nalít ji do hrnce s bramborami.

Doporučený článek:  Koření ze zeleninových slupek objevují kuchaři po celém světě. Jídlům dodá jedinečný šmak

Brambory se budou vařit rychleji, když je nakrájíte na menší kousky. Je to naprosto logické, ale mnoho lidí na to při vaření zapomíná. Na čtvrtky nebo menší kousky a ve vroucí vodě se budou vařit velmi rychle a chutnat budou stejně dobře. Měkké ovšem budou během pár minut, takže nebudete muset čekat půl hodiny, než je budete moci konzumovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda je skvělá na všechno

Jedlá soda má v kuchyni i v domácnosti důležité místo. Použít ji můžete na pečení, ale také na úklid celého domova. Jestli tento bílý prášek doma zatím nemáte, měli byste si ho okamžitě opatřit. Stojí pár korun a seženete ho i ve velkém balení, které se vyplatí. Sodu totiž můžete použít v kuchyni, domácnosti i na zahradě. Jak s její pomocí rychle uvařit brambory?

Doporučený článek:  Tipy, jak si vychutnat víno i bez zkušeností a znalostí

Brambory nakrájené na malé kousky zalijte trochou horké vody tak, aby všechny zakryla. Vodu osolte a do hrnce přidejte čajovou lžičku jedlé sody. Poté stačí hrnec zakrýt pokličkou a vařit. Po 10 minutách budete mít dokonale měkké brambory. Soda neovlivní jejich chuť, ale budou se vařit mnohem rychleji. Vyzkoušejte tento trik a nebudete litovat.

Zdroj: http://iforgotitswednesday.com/what-does-baking-soda-do-when-boiling-potatoes/
.

Doporučené články