Tajemné tlačítko v troubě usnadní její čištění na maximum. Během chvíle bude zářit jako nová

Toto tajemné tlačítko na dveřích trouby může uniknout mnoha lidem. Jeho funkce je však velmi užitečná při čištění tohoto zařízení. Nemusíte už trávit dlouhé hodiny při drhnutí trouby a ztrácet tak drahocenný čas, který byste mohli investovat do něčeho lepšího.

Tajemné tlačítko ve dveřích trouby

Vedle dvířek trouby se nachází tajemné tlačítko, jehož funkce velmi usnadní péči o její čistotu. Mnozí se již přesvědčili o užitečnosti tohoto knoflíku a neumí si představit mytí trouby bez této možnosti. Pokud troubu pravidelně nečistíme, vede to k tvorbě odolné vrstvy nečistot a spálenin, se kterými musíme bojovat pomocí silných čisticích prostředků.

Doporučený článek:  Po komářím bodnutí přinesou úlevu také domácí prostředky

Nové modely trub mají někdy samočisticí funkci, ale i zde je rozhodující frekvence a pravidelnost čištění. Při čištění trouby začněte vyjmutím roštů a kovových plechů na pečení. Pokud jsou na nich spáleniny, které se obtížně odstraňují, stojí za to namočit je do vody s přídavkem jedlé sody. Vnitřek trouby lze vyčistit domácí čisticí pastou připravenou z vody a prášku do pečiva.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění domácími prostředky

Chcete-li troubu vyčistit bez chemických prostředků, zkuste využít jedlou sodu nebo prášek do pečiva. Vyrobte si pastu z vody a prášku do pečiva, aplikujte ji na nečistoty a nechte působit 12 hodin. Později troubu umyjte houbou a octem. Nakonec vnitřní strany trouby otřete vlhkým hadrem a zapněte troubu na krátkou dobu, aby pořádně vyschla.

Doporučený článek:  Avokádo může dozrát za jediný den. Stačí ho vložit do sáčku a počkat do rána

Abychom se postarali o čistotu samotných dvířek trouby, můžeme sáhnout po výše zmiňovaném tlačítku. Najdeme jej ve většině modelů trub. Díky tomu nebudeme muset drhnout sklo ve dvířkách trouby a klečet v nepohodlné poloze. Stisknutí tlačítka nám umožňuje pohodlně a rychle odstranit čelní sklo. Stačí stisknout tlačítko, naklonit háček ve spodní části dveří, odstranit horní pás a poté sklo rozebrat.

Zdroj: https://www.merrymaids.com/cleaning-tips/quick-tips/how-to-clean-a-glass-oven-door/
.

Doporučené články