Dobrá snídaně nastartuje organismus na celé dopoledne. Tyhle tři to určitě nejsou

Snídaně je nejdůležitější jídlo dne a dopřát by si ji měl každý z nás. Mnoho lidí ráno nemá hlad nebo si myslí, že na přípravu snídaně nemá čas. Když si vytváříte jídelníček, právě na snídani byste měli klást velký důraz. Její složení totiž ovlivní to, jak se budete cítit po zbytek dne. Jaké produkty jsou pro snídani nevhodné a měli byste se jim vyhýbat?

Francouzská snídaně není nejlepší volba

Francouzi milují sladké snídaně. Sladkosti vás ráno sice nakopnou, ale jen na chvilku. Jednoduché cukry nejsou právě to, co vaše tělo potřebuje pro skutečnou energii. Váš mozek potřebuje komplexní sacharidy, které mu francouzskou snídaní nedáte. Croissant, palačinky, vafle nebo pšeničná rolka chutnají skvěle, ale správný start do nového dne vám neposkytnou.

Doporučený článek:  Které houby nejvíce prospívají našemu zdraví?

Anglická snídaně? Nejspíš ne!

Ani anglická snídaně není pro tělo dobrá. Slanina a vejce nejsou dobrou kombinací u snídaně. Tělo bude totiž potřebovat hodně energie, aby tyto potraviny strávilo. To zajistí, že budete unavení. Navíc se po anglické snídani budete cítit velmi ospalí a těžcí. Smažené červené maso, smažené vejce, párky, fazole a pečivo jednoznačně nejsou nejlepší kombinací pro začátek dne.

Zdroj obrázku: Freepik

Sklenice džusu jako snídaně? Ani náhodou!

Mnoho lidí si myslí, že své tělo dokážou podvést. To je ale velký omyl. Sklenice džusu pro mnoho lidí představuje rychlou a jednoduchou snídani. Faktem ale zůstává, že to není jídlo. Můžete si ji dát pár hodin po snídani nebo odpoledne ke svačině, ale jako snídaně se doopravdy nepočítá. Ovocné šťávy obsahují hodně fruktózy, což jsou jednoduché cukry. Ty vám dlouhodobou energii nepřinesou.

Doporučený článek:  Po vydatném jídle není vhodné cvičit, spát ani chodit do sprchy

Jak správně sestavit svou snídani?

Přírodní, neslazená ovesná kaše nebo celozrnný chléb s míchanými vejci budou jedinečnou snídaní, která vám poskytne živiny a energii na celé dopoledne. Zkusit můžete také kvalitní sendvič s hummusem a zeleninou. Vždy k snídani přidejte trochu zeleniny, například rajče nebo ředkvičky. Myslete ale také na to, že snídaně by neměla být příliš velká, abyste žaludek nepřetížili.

Zdroj: https://1to1fitness.com/articles/10-worst-breakfast-foods/
.

Doporučené články