Slupky z okurek vyženou mravence, vyrobit z nich lze také čisticí prostředek

Okurky patří k oblíbené zelenině. Nejčastěji je upravujeme tak, že slupku oškrábeme. Co se děje následně se slupkou? Většinou končí v koši, což je obrovská škoda. Nebudete totiž věřit, na co všechno ji můžete využít. Okurková sezóna se pomalu rozjíždí a za chvíli si budeme moci vychutnat lahodnou zeleninu. Zdravé saláty, výrazné polévky nebo zeleninová smoothie na nás čekají každý den. V drtivé většině případů se okurky musí oloupat. Nevyhazujte však zbylou slupku do koše, dejte jí nový smysl.

Doporučený článek:  Při správném zamrazení vydrží jahody čerstvé až jeden rok

Mravenci

Slupky z okurek jsou skvělými pomocníky při boji s mravenci. Pokud máte problém s mravenci ve své zahradě nebo v domácnosti, využijte slupek z okurek pro jejich zahnání. Látka obsažená ve slupce zvaná cucurbitacin působí jako repelent. Stačí tyto slupky vložit na místa, kde se nejčastěji shlukují, a brzy je neuvidíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Čisticí prostředek

Po repelentu máme další využití okurkových slupek. Čisticí prostředek vyrobený ze slupek si hravě poradí s odolnou špínou v kuchyni nebo koupelně. Stačí si vyrobit pastu jednoduchými kroky:

  • do misky nasypte 3 lžíce jedlé sody,
  • přidejte hrst slupek společně s trochou vody,
  • všechny ingredience promíchejte, dokud nevznikne pasta.
Doporučený článek:  Před uvařením je důležité rýži dostatečně propláchnout

Hotovou pastu naneste na špinavé místo a nechte pár minut působit. Následně opláchněte horkou vodou. Budete fascinovaní účinností této pasty.

Konzumace okurek se slupkou?

Kdo by nemiloval okurky? Jejich konzumace je tak osvěžující záležitost, že díky nim se cítíme svěží. Okurku můžete jíst i se slupkou, vždyť samotná slupka je bohatá na vlákninu, která je důležitá pro střevní mikroflóru, podporuje hubnutí a zrychluje metabolismus. Důležité je dbát na důkladné umytí okurky.

Jak vidíte, okurku lze konzumovat buď se slupkou, nebo bez ní. Použité slupky nevyhazujte, díky nim se můžete zbavit nezvaných hostů, nečistot v domácnosti nebo si dopřát pleťové masky, které dodají svěžest vaší pokožce.

Zdroj: https://www.slurrp.com/article/kitchen-tips-creative-ways-to-recycle-cucumber-peels-1660752730699
.

Doporučené články