Slupka z mandarinky je cennější než samotné ovoce. Výjimečně působí na krásu i při úklidu

Slupky z mandarinek mají vlastnosti, o kterých se moc neví. Slupky mohou pomoci při úklidu a v péči o zdraví i tělo. Jelikož mandarinky obsahují velké množství vitamínu A a C, podporují imunitní systém, a tím pomáhají pří nachlazení. Slupky lze použít na přípravu svařeného vína, kompotů a dalších chutných pokrmů.

Kůra z mandarinky a její využití

Aby slupky z mandarinek plnily správně svou funkci, ať už je řeč o úklidu, vaření, nebo údržbě zahrady, je nutné je důkladně očistit od chemikálií. Díky látce nobiletin, která je obsažená ve slupce, můžeme předcházet nemocem, jako jsou ateroskleróza, cukrovka druhého typu a obezita. Pokud dáte slupky z mandarinky kolem květin, odradíte od nich kočky.

Doporučený článek:  Vychutnejte si bigos kdykoli. V mrazáku i zavařený vydrží čerstvý několik týdnů

Lahodná šťáva z mandarinek

Jestliže chcete podpořit svůj imunitní systém, vyplatí se vám vyrobit si domácí mandarinkový sirup. Nejdříve pečlivě umyjte kůru z mandarinek a pak ji nastrouhejte na struhadle. Následně zasypte cukrem a nechejte několik dní odležet. Po 2–3 dnech můžete pozorovat, že slupka pustila šťávu. Teď už jen stačí přelít šťávu do sklenice a je hotovo. Aby tato mandarinková šťáva podporovala váš imunitní systém, je potřeba užívat jednu čajovou lžičku denně.

Zdroj obrázku: Freepik

Kůra z mandarinky v boji proti suché pokožce

Pokud trpíte suchou kůží na chodidlech, sáhněte po slupkách z mandarinek. Dvakrát denně si slupkou potřete suchou pokožku a bude po problému. Abyste se suché pokožky úplně zbavili, je potřeba tuto proceduru provádět alespoň týden.

Doporučený článek:  Se správnými ingrediencemi se mleté kotlety vždy povedou. Připravit je lze i bez vajec

Ekologický čistič

Jestli si lámete hlavu nad tím, jak se zbavit odolných skvrn a mastnoty na kuchyňské lince, máte vyhráno. Nemusíte investovat do drahých a chemických čisticích prostředků, které ne vždy odvedou dobře svou práci. Sáhněte raději po slupkách z mandarinek. Slupka má silně antibakteriální účinky, a jestliže ji zkombinujete s octem, získáte levný čisticí prostředek.

Zdroj: https://purity.techexpertolux.com/en/sovety/produkty/ispolzovat-mandarinovye-korki-v-bytu.html
.

Doporučené články