Na rajčatech si pochutnají i zahradní rostliny. Kaše z listů zajistí bohatou úrodu nejen zeleniny

Rajčatová kaše je mezi zahradníky velmi oblíbeným hnojivem, protože je ekologická, rostlinám pomáhá v jejich růstu a navíc nestojí skoro žádné peníze. Jestli chcete ušetřit svůj čas a neběhat po obchodech a hledat vhodné hnojivo, vyplatí se udělat si ho doma, a tím zajistit rostlinám živiny, které potřebují. Rajčatové listy jsou vhodnou variantou pro spoustu květin i plodin.

Rajčatové listy bojují proti škůdcům

Rajčatové listy a hnojivo z nich bude skvěle působit nejen proti chorobám, které se na rostlinách usazují, ale také proti škůdcům, kteří rostliny mohou zničit. Jak si takové hnojivo vyrobit doma? Močůvku neboli rostlinný hnůj najdete nejen na zahradách, ale také na loukách či polích. Je to přípravek, který rostliny vyživí a dodá jim potřebné látky. Můžete si ho snadno připravit sami, protože nepotřebujete žádné vybavení.

Doporučený článek:  Abyste se cítili lépe, musíte nastartovat nejen sebe ale i svůj metabolismus

Hnojení je pro rostliny velmi důležité. Podporuje je v růstu a také v následném kvetení. Co se týče zeleniny, budou mít spoustu velkých a chutných plodů. Kaše z rajčatových listů bude tím nejlepším, co rostlinám můžete dát. Rajčata pak nemusíte vidět jen jako zeleninu, kterou dáváte do salátů, ale také jako hnojivo, které pomůže ostatním rostlinám.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč mít u sebe kaši z rajčatových listů?

Výhod domácích hnojiv je spousta. Můžete si je kdykoliv připravit sami doma, ať už brzy ráno, nebo pozdě večer, kdy mají obchody zavřeno. Navíc k tomu budete potřebovat jen málo surovin, kyblík a možná také misku s víčkem. Nic víc v tom nehledejte. Zahrádkáři se snaží svým rostlinám dopřát to nejlepší, kaše z rajčatových listů je jedním z prostředků, jak toho docílit.

Doporučený článek:  Odpadní mušky se často zabydlují v kuchyňském dřezu

Rajčatové listy obsahují nejen draslík, ale také vitamin C nebo E. Kromě toho jsou látky z rajčat lehce stravitelné a rostliny snadno vyživí. Zelené listy rajčat stačí nadrtit a vložit na dno kbelíku. Na 300 g listů použijte litr vody a nalijte do kbelíku. Poté odložte na dva týdny na tmavé místo a pravidelně míchejte. Kaše bude hotová, když zmizí pěna. Můžete ihned používat.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/edible/vegetables/tomato/tomato-fertilizer.htm
.

Doporučené články