Silná trojka proti každému nachlazení: s přehledem si poradí i s chlapskou rýmičkou

Nejen podzim, hlavně zima je obdobím, kdy musíme odolávat nachlazením a chřipkám. Hlavní surovinou, kterou byste měli mít doma, je zázvor. Dalšími jsou med a také citron. A proč zrovna tyto potraviny? Díky nim si totiž můžete vyrobit sirup, který bude nejen báječně chutnat, ale zároveň podpoří vaše zdraví a imunitu a vyhnete se díky nim respiračním onemocněním.

Zkuste si vyrobit různé sirupy

Zázvor nás dokáže zahřát, posílí imunitu a také se vypořádá s infekcí v těle. Pro ty, kteří nemají rádi cibuli nebo česnek, je právě zázvor řešením v případě, že jsou nachlazení. Zázvorový, medový nebo citronový sirup je snadným a hlavně přírodním řešením, které pomůže v boji proti různým nemocem.

Doporučený článek:  Oblíbené a zdravé jahody v sobě skrývají nebezpečí. Ohrožující alergie se může projevit kdykoli

Všechny tyto suroviny jsou vhodné právě pro podzimní období. Zázvor má rád, když se spojí s medem a citronem. Můžete je libovolně kombinovat mezi sebou, ale také můžete každou surovinu použít zvlášť. Zázvor má jedinečnou vůni a vyznačuje se svou štiplavostí. Má také analgetické účinky. Tělu pomáhá nejen bojovat s infekcemi, ale také prohřeje, a tím pádem zabije bakterie v těle.

Zdroj obrázku: Freepik

Kdy můžete tyto suroviny užívat?

Med by v domácnosti také neměl chybět, protože působí jako přírodní antibiotikum. Má nejen protizánětlivé, ale také protiplísňové účinky a posiluje imunitu, stejně jako zázvor. Zbaví škrábání v krku a urychlí léčbu. Citron patří mezi ovoce, které se často využívá například do čaje nebo jiných nápojů. Obsahuje spoustu vitaminu C, který podporuje imunitu.

Doporučený článek:  Dýně zpestří jídelníček a obohatí ho o výbornou chuť a vitamíny

Právě z těchto surovin si snadno můžete vyrobit sirup, kterým si pomůžete nejen od bolesti v krku, ale také od nachlazení nebo rýmy. Můžete ho ale užívat také v případě, že bojujete s bolestmi žaludku nebo vám nefunguje trávicí ústrojí správně. Kromě zázvoru, medu a citronu můžete do sirupu přidat také koření – hřebíček nebo skořici.

Zdroj: https://www.munchkintime.com/ginger-lemon-honey-syrup-recipe-natural-immune-booster/
.

Doporučené články