S domácím česnekem se ten kupovaný nemůže rovnat. Snadno vyroste i na parapetu za oknem

Pěstování česneku v květináči je velmi jednoduché, ale především přináší spoustu uspokojení. Vše, co musíte udělat, je vyzbrojit se správnou náladou a trochou trpělivosti a výsledek bude víc než překvapující. V dnešním článku vám poradíme, jak si česnek vypěstujete snadno i v bytě.

Pěstování pro každého

Nedostatek vlastní zahrady ještě neznamená, že musíte sestavit menu pouze na základě produktů dostupných v obchodech. Už jste určitě měli možnost se přesvědčit o pohodlí pěstování bylin na parapetu nebo balkoně. Je čas, abyste svůj repertoár rozšířili o zdravý česnek. Tento způsob pěstování je vhodný i pro lidi, kteří sice mají vlastní zahradu, ale mají na ní těžkou, jílovitou půdu. Takový typ půdy není vhodný pro pěstování česneku.

Doporučený článek:  Třídění domácího odpadu může být problém při nedostatku prostoru

Jako první musíte vybrat správný květináč. Musí mít na dně otvory, aby se v něm nedržela přebytečná voda. Květináč by neměl být nižší než 20 centimetrů. Jeho šířka závisí na tom, kolik kusů do něj vložíme. Doporučuje se minimální rozměr 30 centimetrů. Úspěch závisí ve velké míře na typu substrátu. Česnek vyžaduje půdu největší kvality – úrodnou, lehkou a propustnou.

Zdroj obrázku: Freepik

Pěstování krok za krokem

Pro začátek kultivace jsou nejvhodnější velké a pevné exempláře. Pokud se zdají být měkké, zlikvidujte je. Oddělte všechny stroužky jeden od druhého. Dávejte pozor, abyste neporušili slupku. V květináči udělejte malé otvory. Jejich hloubka by měla být asi 2,5–3 centimetry. Stroužky česneku nevysazujte u okrajů nádoby. Umístěte je do půdy se špičatou stranou směřující nahoru.

Doporučený článek:  Čajová sedlina poslouží v zahradě jako hnojivo i ochrana proti škůdcům

Udržujte mezi jednotlivými stroužky vzdálenost 10–25 centimetrů. Zakryjte je zemí a nezapomeňte pravidelně zalévat. Substrát v květináčích s česnekem by měl být neustále mírně vlhký. Musíte vzít v úvahu, že česnek má rád slunce, takže mu musíte poskytnout vhodnou polohu na jižní straně. Na pěknou hlavu česneku budete čekat asi 4 měsíce.

Zdroj: https://www.marthastewart.com/1114951/how-grow-garlic-indoors
.

Doporučené články