Rozlučte se s nepříjemným zápachem v myčce. Trik s ovocem vás zaručeně překvapí

Existuje mnoho kuchyňských triků, které vám pomohou ušetřit čas a peníze. Dnešní trik s citronovou kůrou patří mezi ně. Drahé chemické prostředky do myčky na nádobí po dnešku vyhodíte z okna. Ukázalo se, že vám postačí obyčejná citronová kůra. Vložte do myčky trochu citronové kůry a velmi brzy pocítíte úžasný efekt, který bude mít na vaše nádobí.

Problém každého majitele myčky nádobí

Myčka je úžasný pomocník, když nechcete umývat své nádobí v ruce. Ušetří vám zaručeně hodně času a práce, ale má také své stinné stránky. Kromě toho, že spotřebuje další elektrickou energii, musíte počítat také s nepříjemným zápachem. Stává se, že po otevření myčky ucítíte nepříjemný zápach, který lze jen těžko odstranit. Většinou sáhneme po drahých prostředcích, ale nic takového nepotřebujete. Poradíme vám, jak to udělat levněji a zcela ekologicky.

Doporučený článek:  Hrušky obohatí jídelníček o skvělou chuť, kombinovat je můžeme na mnoho způsobů
Zdroj obrázku: Freepik

Nepříjemný zápach v myčce trápí téměř každého

Výrobci myček vám vždy doporučí, abyste před vložením nádobí očistili všechny větší nečistoty. To ovšem znamená, že budete mýt nádobí dvakrát. Jednou ho umyjete částečně v ruce a potom znovu v myčce. Z tohoto důvodu to většina lidí nedělá. Po nějaké době se ovšem začnou hromadit nečistoty a vznikne zápach. To samé nastane také v případě, že necháte špinavé nádobí v myčce příliš dlouho. Pro řešení tohoto problému můžete sáhnout po domácí léčbě. Postačí vám citron.

Doporučený článek:  Vařit brambory v osolené vodě je fádní. Zkuste přidat něco navíc, brambory budou delikátní

Citron neutralizuje nepříjemné pachy v myčce

Citron i jeho kůra jsou úžasnými prostředky, které si poradí i s nejodolnějšími nečistotami a nejsilnějším zápachem. Citron má dezinfekční, antibakteriální i protiplísňové vlastnosti. Díky tomu si poradí se zápachem z myčky na nádobí. Stačí, když do myčky vložíte citronovou kůru. Dobře vám k tomu poslouží košík na příbory. Zapněte myčku na běžný program a brzy budete mít po problému. Po otevření myčky ucítíte jen svěží vůni citronu. Po zápachu nebude ani památky.

Zdroj: https://www.handimania.com/home/kitchen/lemon-peel-in-the-dishwasher.html
.

Doporučené články