Na indukci snadno vzniknou drobné škrábance. Díky správné metodě zmizí a deska bude jako nová

Indukční deska je úžasným spotřebičem, který si většina majitelů pochvaluje. Bohužel se jedná o povrch, který je poměrně náchylný k poškození a škrábancům. Navíc ji musíte umýt někdy i několikrát denně, aby vypadala stále hezky. Mnoho lidí provádí její údržbu špatným způsobem. Anebo si myslí, že se škrábanců nemohou zbavit. Opak je pravdou. Ukážeme vám, jak na to.

Co dělat s poškrábanou indukční deskou?

Každodenní používání může mít na indukci ničivé účinky. Většina z nás se nevyhne tomu, že se na povrchu desky vytvoří menší nebo větší škrábance. Viditelné to bude samozřejmě hlavně na černé ploše. Hodně lidí si myslí, že je poškození trvalé a nemůžou s tím nic udělat. Naštěstí to není pravda. Existuje pár triků, které vám spolehlivě pomohou.

Doporučený článek:  Alobal usnadňuje život už dlouhé roky. Přesto málokdo tuší, že každá strana má jiné využití
Zdroj obrázku: Freepik

Odstranění škrábanců pomocí zubní pasty nebo jedlé sody

V první řadě můžete vyzkoušet obyčejnou zubní pastu. Jde o velmi oblíbený prostředek na drobné škrábance na indukční desce i jiném typu povrchů. Použití je velmi jednoduché. Malé množství zubní pasty (s vysokým obsahem fluoru) naneste na měkký hadřík z mikrovlákna a důkladně rozetřete na indukční ploše. Přebytečné množství pasty otřete vlhkou houbou a nechte zaschnout.

Využít ale můžete také vlastností jedlé sody. Jde o naprostou královnu čisticích prostředků a použít ji můžete také na škrábance na indukční desce. Smíchejte jedlou sodu s vodou v poměru 3 : 1, abyste získali hustou pastu. Tuto směs naneste na hadřík z mikrovlákna a opatrně naneste na postižené místo na desce. Zbytky setřete vlhkou houbičkou a desku nezapomeňte vyleštit papírovou utěrkou.

Doporučený článek:  Tipy pro úspornější používání elektrického sporáku

Zbavte se škrábanců na indukční desce pomocí alkoholu

Na malé a mělké škrábance na indukční varné desce se také skvěle hodí líh. V první řadě musíte povrch důkladně vyčistit, aby tam nebyly žádné nečistoty. Potom nalijte malé množství lihu na suchou utěrku z mikrovlákna a poškrábané místo důkladně otřete. Nakonec desku vyleštěte papírovou utěrkou nebo čistým hadříkem a budete mít varnou desku jako novou!

Zdroj: https://cookeryspace.com/do-induction-cooktops-scratch/
.

Doporučené články