Podceňovaný angrešt má co nabídnout. Dokonale pročistí tělo, vyhýbat se mu nemusí ani diabetici

Angrešt je zajímavé ovoce, na které mnoho lidí zapomíná. Pěstování těchto keřů je přitom velmi jednoduché a zvládne to na zahradě každý. Získáte jedinečné ovoce, které patří do zdravého a pestrého jídelníčku. Přidat ho můžete do dezertů, ale také k masu bude chutnat skvěle. Co byste měli vědět o tomto jedinečném ovoci?

Angrešt je pokladnicí vitamínů a minerálů

Angrešt je velmi jednoduché pěstovat a z pár keřů získáte obrovské množství plodů, které můžete použít podle svého uvážení. Konzumovat je můžete čerstvé, ale také ve formě kompotů, džemů nebo zavařenin. Jde o velký zdroj vitamínu C, A, E a luteinu. Všechny látky jsou důležité pro zdraví a lutein působí jako antioxidant, který pomůže předcházet vzniku a rozvoji rakoviny. Navíc vám pomůže také při infekcích krku a hrtanu horních cest dýchacích.

Doporučený článek:  Fíky jsou zdravou svačinou, která obohatí jídelníček o antioxidanty a vitamíny
Zdroj obrázku: Freepik

Podpora metabolismu a diabetické diety

Angrešt v jakékoli podobě je ideálním spouštěčem trávení. Díky velké zásobě vlákniny dokáže nastartovat metabolismus, čímž podpoří zdraví střev. Pomůže vám ale také zhubnout nebo se vypořádat se zácpou. Angrešt navíc dokáže vyčistit i ledviny a zbytek organismu. Detoxikace je nejdůležitějším benefitem a důvodem, proč pravidelně konzumovat angrešt.

Angrešt má velmi málo kalorií a neobsahuje hodně fruktózy (hlavně zelená odrůda). Glykemický index ovoce je nízký a podíl vlákniny vysoký. To z něj dělá ideální ovoce pro diabetiky, protože hladinu cukru v krvi nebude prudce zvyšovat. Naopak ji bude normalizovat.

Doporučený článek:  Jakými způsoby můžete zlepšit svou náladu?

Angrešt pro zdravé a silné srdce

Horké dny jsou náročné pro srdce a oběhový systém, ale s angreštem můžete zdraví tohoto orgánu efektivně podpořit. Lutein a další antioxidanty pomáhají k lepší činnosti srdce a cév. Vláknina zabraňuje tvorbě aterosklerotických plátů a usnadňuje odstranění toxinů. Díky tomu angrešt podpoří zdraví celého těla.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/gooseberries
.

Doporučené články