Na ovocné mušky jde vyzrát. Tři přírodní metody je zlikvidují snadno a efektivně

Ovocné mušky se objevují ihned na začátku jara. Problémem jsou pro mnoho kuchyní, protože je přitahuje vůně hodně zralého ovoce a zeleniny. Mnoha lidem dokáží zkazit chuť, když je vidí sedět na ovoci, které si chtějí potom dát. Existuje ovšem několik způsobů, jak s nimi bojovat. Všechny tři jsou velmi jednoduché a zvládnete je pomocí dvou surovin. Podívejme se, jak si s muškami poradit.

Odkud ovocné mušky pocházejí?

Tento malý hmyz můžete snadno přehlédnout, a to zejména v období líhnutí. Pozornost byste proto měli věnovat hlavně prevenci. Kuchyni každý den uklízejte. Nenechávejte nikde drobky, nepořádek ani nahnilé ovoce a zeleninu. Před vložením ovoce a zeleniny do lednice vždy všechno opláchněte. Během léta je skladování v lednici rozhodně dobrou volbou.

Doporučený článek:  Odpad z kuchyně jako hnojivo: hodit se bude kávová sedlina, slupky i skořápky
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí triky pro boj proti hmyzu jsou vždy nejlepší

Existují hned tři způsoby, jak se můžete ovocných mušek zbavit. Všechny pracují na stejném principu. Mušky nalákáte na sladkou vůni a potom zlikvidujete. Využít můžete hodně zralé ovoce, které již nebudete konzumovat. Položte ho přes noc na kuchyňskou linku a ráno, až na bude na ovoci hodně mušek, ho opatrně zabalte do potravinářské fólie nebo alobalu a vyhoďte.

Další možností je jablečný ocet smíchaný s prostředkem na nádobí. Nalijte ho do misky a postavte blízko ovoce. Mušky sladká vůně naláká a díky prostředku na nádobí se utopí. Stejnou metodu můžete využít také s použitím zbytku vína nebo piva a prostředku na nádobí. Metoda bude fungovat úplně stejně. V kuchyni nebudete mít žádné mušky, a přitom neutratíte žádné peníze za chemické spreje.

Doporučený článek:  Výslednou chuť nakládaných okurek ovlivňuje teplota láku a použitá sůl

Vyzkoušejte voňavé bylinky

Jestli chcete svůj domov očistit od mušek a zároveň mu dodat jedinečnou vůni, můžete vyzkoušet některé esenciální oleje. Ovocné mušky nemají rády vůni máty. Pořiďte si svíčku, esenciální olej nebo vonné tyčinky s vůní mentolu. Jestli vám nepomůže ani jedna z těchto metod, můžete v obchodě sáhnout také po chemickém spreji na ovocné mušky.

Zdroj: https://www.countryliving.com/home-maintenance/cleaning/a27284947/how-to-get-rid-of-fruit-flies/
.

Doporučené články