Proti mravencům v zahradě funguje účinně aroma skořice

Mravenci. V přírodě patří mezi nejpotřebnější a nejpracovitější tvory, ale na zahradě je rozhodně nikdo nechce, protože poškozují kořeny, které svými cestičkami podrývají. Velké kolonie dokážou doslova převrátit vzhůru nohama půdu a poškodit kulturní i okrasné plodiny. Zahradníci je proto likvidují různými metodami, ne vždy ekologickými. Přitom existuje řešení, dokonce nadmíru přírodní, které k tomu nestojí skoro nic. Jak docílit toho, aby mravenci ze zahrady utekli?

V lese jsou chráněni zákonem

Mraveniště v lese vypadá naprosto kouzelně, navíc je domovem desítek tisíc jedinců, kteří vytvořili tuto umělou stavbu jako své hnízdo. Je umístěné povětšinou na kraji lesa a plní řadu funkcí, v komůrkách se nacházejí mravenčí larvy a kukly. Mravenci jsou velmi užiteční, čistí les, ale na zahradě jsou pohromou. Jsou navíc spojenci mšic, protože milují jejich medovici. Na zahradě rovněž nacházejí dostatek potravy, jejich likvidace není snadná. V přírodě jsou ale chráněni zákonem, jejich odstranění je možné jen uvnitř domů nebo v okolí lidských obydlí.

Doporučený článek:  Vlastní okurky můžeme vypěstovat na balkoně v pytli
Zdroj obrázku: Freepik

Na mravence humánně a ekologicky

Tihle drobní a pracovití tvorečkové těžko vědí, že na zahradě nemají co dělat, když vlastně napomáhají přírodě a provzdušňují půdu a odklízejí biologický materiál. Bohužel způsobují pohromu, navíc se rychle rozmnožují. V takový okamžik nastává čas na přírodní metody likvidace mravenců. Doporučuje se horká voda z rychlovarné konvice, ale mnohem efektivnější a hlavně méně drastický způsob je pomocí obyčejné skořice. Aromatické koření, které se přidává hlavně do sladkých jídel nebo nápojů, stačí rozptýlit tam, kde se objevují mravenčí cestičky.

Doporučený článek:  Chilli sprej zatočí s mšicemi na zahradních rostlinách

Dokonale odradí mravence i slimáky

Výhodou skořice je její snadná aplikace. Mletá skořice se rozprostře do míst kolem rostlin, kde se pohybují mravenci. Současně se aplikuje na cestičky a mezi záhony, často se mravenci vyskytují také kolem altánku, terasy nebo kolem přístřešků. Použití skořice má dvojí efekt, nejen že dojde k eliminaci mravenců, navíc se ochrání rostliny před plísněmi a houbovými chorobami. Skořice současně působí proti dalším nepřátelům, jimiž jsou slimáci. Odpuzuje je vůně tohoto koření, proto se místům, kde se rozptýlí, vyhnou obloukem.

Zdroj: https://www.westernexterminator.com/help-and-advice/pest-insights/ants/myth-busting-diy-ant-control
.

Doporučené články