Noční přejídání vede k nespavosti a zkracuje život. Odborná studie přinesla šokující fakta

Jíst se má pravidelně a snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Takové poučky jsme již slyšeli mnohokrát. Co je na tom ale pravdy? Odborníci provedli studie ohledně jedení v určitou denní dobu a došli k neuvěřitelným poznatkům. Nejen že zjistili, že přejídání v pozdních hodinách má vliv na nespavost a zdravý spánkový režim, ale také se jídlo v noci velmi podílí na obezitě, srdečních chorobách, a dokonce může vést k cukrovce.

Noční přejídání – jaké má účinky?

Pokud má člověk nepravidelnou pracovní dobu, určitě se již v noci u ledničky přistihl. Někdo jí v noci, protože bojuje s velkým stresem nebo je velmi hormonálně nevyrovnaný. Ať už jsou důvody nočního stravování jakékoli, určitě bychom měli vědět, že konzumace jídla v noci vede k vážným zdravotním problémům. Raději se tedy najezme před spaním a noční konzumaci jídla vynechme úplně.

Zdroj obrázku: Freepik

Experiment

Vědci ze Southwestern Medical Center z Texaské univerzity v Dallasu provedli zajímavý experiment na zvířatech. Během testu jedna skupina zvířat jedla, co chtěla a kolik chtěla, a to v nepravidelných časových intervalech. Druhá skupina zvířat dostávala pravidelné příděly potravy v pevně stanovenou dobu. Výsledky byly šokující. Ukázalo se totiž, že druhá skupina zvířat žila v průměru o 20 % déle! U zvířat, která byla krmena jen v aktivní fázi dne, bylo dožití delší až o 35 %.

Doporučený článek:  Hydratace je klíčem ke zdraví. Správnou hladinu vody v těle prozradí jednoduchý kožní test

Když jíte přes den

Jestliže se potrava do trávicího systému dostane dříve, má tělo více času ji strávit a využít přijatou energii. Jakmile se do organismu potrava dostane později, například před usnutím, je jasné, že tělo nestihne strávit veškeré jídlo, a tak se trávení posouvá i do režimu spánku. To zatěžuje nejen trávicí soustavu, ale také ostatní orgány v těle. Proto má tolik negativních dopadů konzumace potravy v noci.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/is-eating-before-bed-bad-for-you/
.

Doporučené články