Některé druhy zeleniny a ovoce pomohou získat krásné opálení. Tajemstvím je betakaroten

Zdravá a vyvážená strava je velmi důležitá pro správné fungování celého organismu. Většina lidí si to neuvědomuje, ale jídlo může ovlivnit prakticky každou část našeho těla. Jednou z nich je také odstín naší pokožky. Jestli se chcete během léta krásně opálit, měli byste do svého jídelníčku zařadit některé potraviny, které vám k tomu pomohou. Podívejme se, co byste měli jíst.

Hydratace je klíčem k zářivé a zlaté pleti

Chcete-li mít krásné opálení, musíte v první řadě poskytnout svému tělu dostatečnou hydrataci. Hydratované kožní buňky vám zajistí téměř hnědou pokožku. Při nedostatku vody v organismu se naopak budete potýkat s nevzhlednými a nebezpečnými spáleninami. Vodu pijte nejen před opalováním, ale také během něj a po něm. Jedině tak si zajistíte nádherně zlatou pleť.

Doporučený článek:  Vaření v mikrovlnné troubě: rychle připravíme přílohu nebo dezert
Zdroj obrázku: Freepik

Betakaroten urychlí opálení

Karoteny, hlavně betakaroten, napomáhají rychlejšímu opálení. Tato látka je silným antioxidantem, potlačuje vliv volných radikálů a používá se také jako lék na oči a kůži. Navíc díky němu posílíte imunitní systém a dosáhnete na své kůži zlatavého odstínu, který vám dlouho vydrží. Právě díky betakarotenu vám vydrží opálení až do podzimních měsíců.

Mrkev jako zdroj betakarotenu jistě znáte. Dobrou zprávou je, že to není jediný produkt, který tuto sloučeninu obsahuje. Pomohou vám všechny druhy ovoce a zeleniny, které mají žlutou, oranžovou nebo červenou barvu. Do jídelníčku byste proto měli začlenit mrkev, červenou a žlutou papriku, rajčata, mango, meruňky, broskve nebo melouny. Ve velkém množství ho ale obsahuje také další zelenina, jako je brokolice, kapusta, petržel, hlávkový salát nebo špenát.

Doporučený článek:  Trend sous-vide vaření v myčce na nádobí získává na popularitě

Dieta jako součást kosmetiky

Kosmetický průmysl nabízí produkty, které vám pomohou s opálením. Mnohem lepší variantou je začlenění pár druhů ovoce a zeleniny do svého jídelníčku. Nejen že vás to nebude stát tolik peněz, ale také nebudete používat další chemii a poskytnete tělu i mnoho dalších vitamínů a minerálů, které potřebuje.

Zdroj: https://www.oliocarli.us/magazine/styles-and-trends/food-for-tanning
.

Doporučené články