Mšice na rostlinách pomůže zlikvidovat česnekový postřik

Jaro je tu a napadení mšicemi se tak opět stává větší hrozbou. Ohroženy jsou přitom jak vnitřní, tak i venkovní rostliny. Mšice jsou navíc parazité, kteří se množí velmi rychle a dokážou napáchat pěknou neplechu. Je proto nezbytné proti nim zakročit co nejdříve, než se stihnou více rozšířit. Pokud tedy zrovna nemáte cestu do obchodu a snažíte se s těmito škůdci vypořádat, nezoufejte. Bohatě vám postačí surovina, kterou má doma v podstatě každý – česnek.

K čemu je česnek dobrý

Česnek, jak jistě každý ví, hojně využíváme v kuchyni pro jeho výraznou vůni a chuť. Můžeme ho ale využít v daleko více oblastech našeho života. Dle rad našich babiček je vhodné česnek použít při rýmě či nachlazení. Je to totiž přírodní antibiotikum a s mnoha infekcemi tak dokáže účinně pomoci. Právě z toho důvodu je vhodné ho použít i na květiny postihnuté všelijakými infekcemi či parazity. I proti mšicím se tato surovina hodí.

Doporučený článek:  Bez myčky už si mnozí nedovedou představit život. Časté chyby však ničí spotřebič i nádobí
Zdroj obrázku: Freepik

Jak si domácí postřik proti mšicím jednoduše vyrobit

Připravte si několik stroužků česneku a vodu. Na jeden litr vody doporučujeme použít asi pět středně velkých stroužků. Česnek oloupejte, a aby se z něj účinné látky dobře vylouhovaly, rozdrťte ho nebo ho klidně prolisujte. Požadované množství pak zalijte vodou a nechte několik hodin odstát. Směs můžete občas promíchat. Až daná doba uplyne, zřeďte směs ještě jednou takovým množstvím vody. Pak už vám směs stačí pouze scedit do rozprašovače.

Doporučený článek:  Vlastní okurky můžeme vypěstovat na balkoně v pytli

Co se použití týče, i tento prostředek je třeba aplikovat pravidelně. Pokud tak čelíte infestaci, používejte směs každý den, dokud mšice úplně nezmizí. Dávejte si ale pozor, abyste směs nikdy neaplikovali za přímého slunečního záření. Odrazem slunečních paprsků by mohlo dojít ke spálení listů.

Postřik můžete použít i preventivně. V tomto případě ho aplikujte méně často, a to asi jednou za týden.

Zdroj: https://plantcaretoday.com/garlic-spray-aphids.html
.

Doporučené články