Krmení psa jednou denně může skončit i fatálně. Pejsci potřebují úplně jiný režim

Přijetí čtyřnohého přítele do rodiny je velký krok, který byste si měli dobře rozmyslet. Před pořízením pejska byste měli vyřešit mnoho otázek. Jednou z nich je také potrava. Myslet musíte nejen na druh stravy, ale také na počet krmení během dne. V minulosti se psi běžně krmili jen jednou denně. Ukázalo se, že to není dobrý postup a můžete tím psovi hodně ublížit. Proč?

Proč je jedno jídlo denně riskantní?

Krmení jednou denně může mít tragické důsledky. Možná to vypadá jako drobnost, ale pro psy jde o důležitou součást jejich života. Jakmile budete psa krmit jen jednou denně, bude hodně hladový. Žrádlo bude konzumovat velmi rychle, což může způsobit přetížení žaludku.

Doporučený článek:  Pivo odmítám, radši si dám panáka tvrdého alkoholu. Nechci být totiž opilý

Žaludek se může zkroutit a otočit. Kvůli tomu nebude tělo schopné posunout stravu do střev ani do jícnu a nebudou odcházet plyny. Pes se kvůli tomu může udusit nebo zemřít na otravu toxiny z vlastního organismu.

Zdroj obrázku: Freepik

Kolikrát denně by měl pes jíst?

Psovi byste měli dávat několik jídel denně, aby konzumoval menší množství potravy a žaludek to v pořádku zvládnul. Štěňata ve věku 6–8 týdnů potřebují jídlo 4–5krát denně, ve věku od 8 týdnů do 6 měsíců by měli mít 3–4 jídla denně.

Doporučený článek:  Do dveří lednice nepatří mléko ani vejce

Psům od 7 let do konce jejich života byste měli dávat 2–3 jídla denně, aby nemuseli jíst tak rychle a jejich žaludek mohl v klidu pracovat. Uvidíte, že to pozitivně ovlivní i váhu psa a energii, kterou bude mít během dne.

Myslete na potřeby svého mazlíčka

Každý pes je jiný. Na to musíte myslet v první řadě. Někteří budou mít raději jídlo v danou dobu z misky na stejném místě. Jiní mají raději pamlsky a svůj denní příjem potravy budou získávat rádi prostřednictvím odměn.

Doporučený článek:  Bernard se ptá na kvalitu piva zákazníků přímo u výčepu

Jestli máte pochybnosti o tom, jestli psa nekrmíte příliš často, nebo o kvalitě potravy, měli byste vše konzultovat s veterinářem, který vám velmi rád poradí. Pro každé plemeno bude dobrý trochu jiný přístup, a proto se nemůžete radami řídit obecně.

Zdroj: https://www.preventivevet.com/dogs/how-much-and-how-often-to-feed-your-dog
.

Doporučené články